PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne - Silver Dental Clinic

15-10-2012, 04:36
TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne  - Silver Dental Clinic w Piasecznie
TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne - Silver Dental Clinic w Piasecznie
Na stronie organizatora konkursu oraz w najnowszym numerze Dobrych Wnętrz (11/2012), zaprezentowana została sylwetka drugiego z nominowanych do III edycji TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne.  Design SILVER DENTAL CLINIC z Piaseczna zachwyca już od recepcji.

Placówka powstała w 2007 roku. Świadczy usługi z zakresu stomatologii estetycznej, endodoncji mikroskopowej, protetyki, chirurgii, stomatologii dziecięcej, medycyny estetycznej, a przede wszystkim implantologii i ortodoncji. Gabinet, jako jeden z pierwszych w Polsce rozpoczął leczenie ortodontyczne niewidzialnymi szynami Clear Aligner. Klinika dysponuje 4 gabinetami, pracownią RTG wyposażoną w nowoczesny, cyfrowy sprzęt diagnostyczny.

Czytaj także: TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne start prezentacji nominowanych

SILVER DENTAL CLINIC posiada także własne laboratorium ortodontyczne a także system bezbolesnego, komputerowego znieczulenia The Wand. W trosce o najmłodszych pacjentów lekarze stworzyli specjalny gabinet dla dzieci.

- Chcieliśmy stworzyć gabinet, który pozytywnie nastraja pacjenta przed zabiegiem. Okazuje się, bowiem, że wnętrze potrafi wpłynąć na poziom stresu pacjenta. Im lepiej zaprojektowane i mniej dentystyczne, tym pacjent jest bardziej zrelaksowany przed zabiegiem mówi lek. stom. Monika Rosa współwłaścicielka Silver Dental Clinic w Piasecznie.

W poczekalni Silver Dental Clinic nie znajdziemy ani jednej planszy z budową zęba, nie ma także białych ścian, są za to kolory ziemi. Na wizytę natomiast nie czeka się na zwykłym krześle, a w wygodnym fotelu projektu Ludwiga Mies van der Rohe autora m.in. Nowej Galerii Narodowej w Berlinie. O stresie mają pomóc zapomnieć szklane girlandy zwisające z sufitu, przypominające kolonię meduz.

- Całkowicie zrezygnowaliśmy z mocnego światła w poczekalni na rzecz stonowanego oświetlenia. Okazuje się, bowiem, że jasne światło dodatkowo pobudza pacjenta przez zabiegiem. Przygasiliśmy także kolory ścian, wprowadzając barwy znane z salonów SPA, czyli beże i brązy. W poczekalni pojawia się także ciepłe drewno, ceramika i egzotyczne drewno. Sterylna biel panuje jedynie w gabinetach, ale tutaj dominantą jest barwny sufit, który ma skupiać uwagę pacjenta podczas zabiegu mówi dr Monika Rosa.
Jak tłumaczy dentystka, dziś od wnętrza gabinetu powinniśmy wymagać więcej. Traumę stomatologiczną potrafi wywołać wiele czynników, jednym z nich jest nieprzyjaźnie wyglądające wnętrze. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, szczególnie wrażliwych na punkcie otoczenia. Jeśli dziecko już w wieku 2-3 lat trafia do gabinetu, w którym nie tylko leczy się go dzięki nowoczesnej technologii, ale także we wnętrzu przystosowanym do tak wymagającego pacjenta, maluch łatwiej się oswaja i chętniej wraca. Paradoksalnie ta sama zasada obowiązuje także przy dorosłych pacjentach dodaje dr Rosa.

Galeria zdjęć Kliniki :

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=493192260705500&set=a.493192157372177.117594.187328551291874&type=1&theater

POLECAMY W SERWISACH