PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Telefon - najważniejszy sprzęt w gabinecie stomatologicznym!

en
25-08-2016, 11:50
Telefon - najważniejszy sprzęt w gabinecie stomatologicznym! Doceń rolę telefonu w swojej praktyce (fot. pixabay)
Na pytanie co jest najważniejszym narzędziem dla praktyki stomatologicznej dentysta wymienia CEREC, cyfrowe rtg, system Invisalign, czy tomograf komputerowy. I bardzo się myli!

Oczywiście bez tych wszystkich zaawansowanych technologii leczenie na najwyższym poziomie nie byłoby możliwe. Jednak żadna z nich nie jest najważniejsza.

Najważniejszym sprzętem, który buduje (albo rujnuje) praktykę dentystyczną jest wynalazek Aleksandra Bella z 1876 r., czyli telefon! Choć to nie najnowsze osiągnięcie techniczne, jednak bez wątpienia najważniejsze. Dlaczego?

To proste. Łączy ze światem zewnętrznym, pozwala utrzymywać kontakt z obecnymi pacjentami i ułatwia dotarcie do gabinetu nowym. Bez telefonu żaden dentysta nie miałby możliwości używać całego swego najnowocześniejszego sprzętu. 

Te rozważania zmierzają do jeszcze jednego wniosku. Czy ktokolwiek pozwoliłby niewyszkolonej świeżoupieczonej asystence obsługiwać CEREC albo tomograf? Oczywiście, że nie …i w taki sam sposób należy traktować telefon.

To że nowy, nieprzeszkolony personel sprawnie korzysta z telefonu nie oznacza, że jest w stanie efektywnie nawiązywać kontakt z osobą po drugiej stronie słuchawki. Sposób, w jaki pracownik rozmawia przez telefon,jest jedną z najbardziej odpowiedzialnych funkcji w gabinecie. Otwiera drogę wszystkim procedurom, które później mogą się odbyć.

Dlatego bez odpowiedniego przeszkolenia, a następnie upewnienia się, że nowy pracownik otrzymał jasne wskazówki, jak krok po kroku prowadzić rozmowy i rozwiązywać trudne sytuacje, nie powinno się powierzać nikomu tej ważnej roli.

Więcej: dentistryiq.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH