PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Taksówka stomatologiczna, w niej dentysta na telefon

en
31-03-2016, 11:13
Taksówka stomatologiczna, w niej dentysta na telefon Dentysta na telefon (foto: pixabay)
Dentobusy znane są w stomatologicznej rzeczywistości. Jak natomiast nazwać inicjatywę Hitesha Tolaniego – czy to taksówka stomatologiczna, a może dentysta na telefon?

Amerykanie tracą na wizyty u dentystów, według danych American Dental Association,  blisko 164 mln roboczogodzin rocznie. Hitesh Tolani postanowił zmienić ten stan rzeczy i założył mobilny gabinet stomatologiczny Virtudent.

Virtudent  zaczął działać w lipcu 2015 r., ale już zebrał nagrody w trzech różnych konkursach na innowacyjne przedsięwzięcie.  Gabinet świadczy usługi na podstawowym poziomie – czyszczenie, zdjęcia rentgenowskie, wypełnianie ubytków, lakierowanie zębów. Pacjenci, którzy wymagają bardziej zaawansowanego leczenia są odsyłani do najbliższego centrum stomatologicznego.

Virtudent przyjeżdża do firmy, pracownik, który potrzebuje pomocy stomatologicznej, zawczasu zapisuje się na mobilną wizytę przez portal pacjenta.  Przegląd trwa ok. 45 minut. Koszty zabiegów, pokrywane przez firmę ubezpieczeniową, nie różnią się do tych w tradycyjnych gabinetach. 

W ciągu 48 godzin od pierwszej wizyty pacjent otrzymuje e-mail z informacją o rezultatach badania. Po zalogowaniu się na portal Virtudent może dowiedzieć się o wynikach przeglądu, w tym są RTG zębów i zalecenia.

Virtudent działa na razie tylko w stanie  Massachusetts, ale Tolani pracuje nad poszerzeniem zasięgu usług. 

Więcej: inc.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   rtg  

POLECAMY W SERWISACH