• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szpital psychiatryczny w Krakowie wyposażył gabinet stomatologiczny

en
07-08-2017, 08:27
Szpital psychiatryczny w Krakowie wyposażył gabinet stomatologiczny Szpital psychiatryczny w Krakowie zyskał odnowiony gabinet stomatologiczny (fot. pixabay)
Pacjenci osadzeni (niekiedy do końca życia) za przestępstwa w stanie niepoczytalnym w krakowskim szpitalu psychiatrycznym, zyskują wysokiej jakości opiekę stomatologiczną.

Władze woj. małopolskiego w 2017 r. przeznaczyły 3 mln zł na rewitalizację Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie. Za otrzymane pieniądze szpital mógł zakupić niezbędne wyposażenie oraz odnowić pomieszczenia poradni stomatologicznej, w sumie na remont gabinetu przeznaczono 75 tys. zł - mówił w rozmowie z infoDENT24.pl rzecznik prasowy szpitala, Maciej Bóbr.

W szpitalu leczeni są trudni pacjenci, tacy którzy popełnili przestępstwo w stanie niepoczytalności i zostali skazani na długoterminowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym. 

- Ci pacjenci to duży kłopot, bo jeśli coś dzieje się z ich zębami, to specjalny konwój powinien ich dostarczyć na leczenie do zewnętrznej placówki.  By tego uniknąć wyposażyliśmy przychodnię stomatologiczną. Niestety te osoby zwykle nie dbały i nie dbają o zęby, więc często wymagają leczenia stomatologicznego. W naszym szpitalu przechodzą leczenie różnych zaburzeń i chorób psychicznych. Opieka stomatologiczna świadczona przez nas wykracza  ponad standard, gdyż NFZ płaci nam jedynie za leczenie chorób psychicznych i uzależnień, informuje Maciej Bóbr. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH