PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

System Obrazowania Wielospektralnego - w oczekiwaniu na rynkowy debiut

forsal.pl/szaft
15-01-2015, 11:05
System Obrazowania Wielospektralnego -  w oczekiwaniu na rynkowy debiut Urządzenie MSI adresowane będzie dla ponad 180 tys. stomatologów w USA oraz ponad 330 tys. dentystów w UE (fot. Fotolia/PTWP)
MSI Bioscience - spółka, która opracowuje i komercjalizuje System Obrazowania Wielospektralnego (Multispectral Imaging System) do wykrywania wczesnych stadiów nowotworów jamy ustnej - realizuje transakcję odwrotnego przejęcia (reverse merger) spółki Jantar Development z rynku NewConnect.

Według komunikatu, akcjonariusze Jantar Development zatwierdzili zmianę nazwy spółki na MSI Bioscience. Spółka uzyskała licencję na wyłączność (obejmującą cały świat) wykorzystania patentów i technologii Obrazowania Wielospektralnego w urządzeniach medycznych do wykrywania wczesnych stadiów nowotworów jamy ustnej i innych rodzajów nowotworów.

Technologia Obrazowania Wielospektralnego opracowana została przez naukowców z Agencji Walki z Rakiem (USA). Złożona w 10 krajach aplikacja patentowa znajduje się obecnie w finalnej fazie. MSI Bioscience pomoże w rozwoju technologii i ubieganiu się o zezwolenie na sprzedaż w Ameryce Północnej i Europie.

- Urządzenie MSI kierowane będą do ponad 180 tys. stomatologów w USA oraz ponad 330 tys. dentystów w UE. Oczekuje się, że lekarze stomatolodzy w USA będą wybierać urządzenia nowej generacji do wczesnego wykrywania nowotworów jamy ustnej, aby uzyskać dodatkowe 20 tys. USD przychodów rocznie - powiedział prezes Jantar Development Mariusz Chłopek, cytowany w komunikacie.

Takie są szacunki związane z faktem, że polisy firm ubezpieczeniowych zawierają pozycję mówiącą o pokryciu części kosztów badań w kierunku nowotworów jamy ustnej, w tej sytuacji pacjenci chętniej będą korzystać z tego typu badań (w związku z pokryciem części kosztów użytkowania urządzenia przez firmy ubezpieczeniowe).

Źródło: forsal.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH