PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ŚUM wzbogaci się o centrum symulacji medycznej z 54 unitami

ws
07-03-2016, 09:03
ŚUM wzbogaci się o centrum symulacji medycznej z 54 unitami ŚUM inwestuje w naukę praktyki (foto: pixabay)
Przyszli dentyści będą mogli korzystać z ultranowoczesnego sprzętu, zgromadzonego w jednej z zaplanowanych do realizacji sal symulacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Władze ŚUM podpisały w tym względzie umowę z Ministerstwem Zdrowia. 

- Utworzone zostaną m.in. dwie sale interdyscyplinarne dla studentów stomatologii. Znajdą się w nich m.in. 54 unity stomatologiczne, co pozwoli na pełne wprowadzenie metody symulacji medycznej do programu kształcenia na kierunku lekarsko – dentystycznym  - zapewniła Agata Kalafarska rzeczniczka ŚUM.

To część większego projektu, w ramach którego w budynku przy Placu Dworcowym 3 w Zabrzu powstaną sale symulacyjne przeznaczone dla kierunków lekarskiego i lekarsko-dentystycznego właśnie, a w Katowicach, przy ul. Medyków 12B - dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa.

W ramach projektu stworzony zostanie program rozwojowy uczelni, który będzie zakładał modyfikację programu kształcenia tak, aby liczba zajęć praktycznych w warunkach symulowanych zwiększyła się do 5 proc. ogólnej liczby godzin dydaktycznych na kierunkach lekarskim, lekarsko-dentystycznym, pielęgniarstwie i położnictwie. Umożliwi to studentom lepsze przedkliniczne zapoznanie się ze środowiskiem szpitalnym oraz uzupełni zajęcia kliniczne o możliwość praktycznego wykonywania przez studentów tych kierunków wysokospecjalistycznych zabiegów, w szczególności inwazyjnych.

Wartość projektu to 27,2 mln zł. Wsparcie pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Na remont i adaptację budynków przy Placu Dworcowym w Zabrzu i ul. Medyków w Katowicach, uczelnia ze środków własnych przeznaczy blisko 10 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH