PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie liczy pieniądze

js
05-02-2016, 08:22
Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie liczy pieniądze SCK liczy pieniądze na remont (foto: pixabay)
Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie liczy na pieniądze z państwowej kasy. Jakie miałyby to być pieniądze nie wiadomo, wiadomo, że miałyby pójść na remont pomieszczeń Centrum i naprawę sprzętu.

Wiadomo także, że wsparcie finansowe przydałoby się w pierwszej kolejności zakładowi rentgenodiagnostyki.

- To byłby kolejny krok w zwiększaniu standardów leczenia po oddanej niedawno po remoncie poradni, w której wykonujemy zabiegi w znieczuleniu ogólnym – mówi Ryszard Śmiech, dyrektor SCK. – Na razie nie wiemy jaką kwotę dostaniemy na ten cel. Muszę to zweryfikować w Ministerstwie Zdrowia (Dziennik Wschodni twierdzi, że miałoby chodzić tylko o 300 tys. zł).

SCK przy ul. Lubartowskiej jest placówką świadczącą pełny zakres usług stomatologicznych. W ramach kontraktu z NFZ oferuje leczenie stomatologiczne z zakresu m.in. ortopedii szczękowej, protetyki stomatologicznej, chirurgii stomatologicznej i implantologii, chorób błon śluzowych jamy ustnej i diagnostyki obrazowej. Klinika realizuje także świadczenia stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj także: Druga w Lublinie placówka realizuje procedury stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym
RPO zrzuci się na remont Kliniki Centrum Stomatologii UM w Lublinie

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH