PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sprzęt stomatologiczny wart miliardy i z roku na rok więcej

ŁS
29-08-2014, 10:11
Sprzęt stomatologiczny wart miliardy i z roku na rok więcej Wartość rynku sprzętu dentystycznego wzrośnie w ciągu najbliższych 5 lat o 1,7 mld dolarów (fot. Fotolia/PTWP)
Globalny rynek sprzętu dentystycznego osiągnie w 2019 roku wartość 7,1 miliardów dolarów – wynika z najnowszego raportu opracowanego przez MarketsandMarkets.

Według analityków MarketsandMarkets, światowy rynek sprzętu stomatologicznego w 2014 roku wart jest 5,4 miliarda dolarów. W ciągu najbliższych 5 lat jego wartość ma wzrosnąć o 1,7 mld dolarów, czyli średnio ok. 330 milionów każdego roku. Roczną stopę wzrostu obliczono na 5,7 proc.

Wcześniejsze prognozy (styczeń 2013 r.) ekspertów MarketsandMarkets mówiły o tym, że rynek sprzętu stomatologicznego, obejmujący zarówno segment diagnostyki, jak i proces leczenia, od 2011 do 2016 r. przyrośnie o 5,8 proc. CAGR* i osiągnie wartość 6,1 mld USD.

Przypomnijmy, że swoimi precyzyjnymi szacunkami w połowie lipca pochwaliła się także grupa Grand View Research. Zdaniem specjalistów tej firmy, wartość światowego rynku sprzętu dentystycznego w 2020 r. osiągnie wartość 8,454 mld USD.

Jak na tym tle wygląda Polska? Ostatnie analizy, dostarczone przez PMR, mówiły, że wartość rynku usług stomatologicznych w Polsce w 2013 roku ma osiągnąć wartość 10 mld złotych (uwzględniona jest wartość usług w ramach świadczeń publicznych i  prywatnych) . Podobne dane udostępnia FDI, która podaje, że polski rynek sprzętu stomatologicznego i usług wart jest 2,2 mld euro.

* (CAGR Compound Annual Growth Rate, skumulowany roczny wskaźnik wzrostu, średni wskaźnik rocznego wzrostu w badanym okresie, przy założeniu, że roczne wzrosty dodawane są do wartości bazy następnego okresu). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH