• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sprawdź jak często pacjenci chodzą do dentysty

ms
08-03-2017, 11:39
Sprawdź jak często pacjenci chodzą do dentysty San Francisco mapa CDC
My wiemy tylko tyle, że Polacy zbyt rzadko chodzą do dentysty. Amerykanie  wiedzą dokładnie jak często odwiedzają stomatologa i to w rozbiciu na poszczególne dzielnice 500 miast USA.

Za sprawą Centers for Disease Control’s 500 Cities Project każdy może sprawdzić jak często przedstawiciele lokalnych populacji chadzają do dentysty. Na mapie USA oznaczonych jest 500 miast. Dla każdego z nich można z dużą dokładnością podać jak często w ciągu ostatniego roku mieszkańcy odwiedzili gabinet dentystyczny.

Sprawdziliśmy jak taka statystyka wygląda w przypadku San Francisco.

Okazuje się, że duże części miasta (oznaczone kolorem granatowym) zamieszkują ludzie, którzy w 80 proc. przynajmniej raz byli w ciągu roku u dentysty. Regiony zaznaczone kolorem żółtym to obszary aglomeracji, w których najrzadziej odwiedza się dentystę: na poziomie 36 – 38 proc.

W oparciu o tak dokładną statystykę można bardzo precyzyjnie określić, w których obszarach należałoby zintensyfikować akcję profilaktyczną. Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że rzadsze korzystanie z pomocy dentysty nie wynika tyle z braku świadomości, co z mniejszej zasobności materialnej ludzi żyjących na danym terenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
profilaktyka próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH