PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Spółka Dent-a-Medical będzie rozwijała stomatologię

ms
16-02-2017, 09:20
Spółka Dent-a-Medical będzie rozwijała stomatologię Dent-a-Medical
Dent-a-Medical zapowiada, że zamierza w dalszym ciągu rozwijać segment stomatologiczny, poszukując nowych źródeł przychodów. Nie wyklucza zorganizowania własnej kliniki stomatologicznej.

Spółka Dent-a-Medical w IV kw. 2016 r. podjęła decyzję o zmianie strategii rozwoju, która polega na tym, że będzie skupiała się na segmencie stomatologicznym i nowym segmencie handlu produktami rolnymi, natomiast segment deweloperski, o który została poszerzona działalność w 2014 r., zostanie wygaszony.

Dent-a-Medical zakończył IV kw. 2016 r. zyskiem netto w wysokości 55,8 tys. zł. Jednocześnie przychody ze sprzedaży wyniosły 89,7 tys. zł (463,1 tys. zł w IV kw. 2015 r.). Ponad połowę przychodów w IV kw. 2016 r. przyniósł segment stomatologiczny i były one większe o prawie 22 proc. od tych z IV kw. 2015 r. Przychody w całym 2016 r. wyniosły 641,6 tys. zł, a skumulowany zysk - 103,2 tys. zł.

Dent-a-Medical SA zarządza ogólnopolską siecią partnerską klinik stomatologicznych liczącą ponad 300 placówek. Spółka oferuje produkty abonamentowe i ubezpieczeniowe z zakresu opieki stomatologicznej i sprzedaje je w ramach oferty samodzielnej lub jako składowa innych produktów (na przykład ubezpieczeń medycznych, pakietów assistance).

Pacjenci, wykupujący te produkty, obsługiwani są w gabinetach partnerskich sieci Dent-a-Medical.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Dent-a-Medical  

POLECAMY W SERWISACH