PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Spadek liczby prywatnych gabinetów w USA

smn
11-11-2017, 16:28
Spadek liczby prywatnych gabinetów w USA Amerykańscy dentyści pozbywają się prywatnych praktyk (fot. pixabay)
W Stanach Zjednoczonych, w ciągu ostatniej dekady spadła liczba dentystów leczących we własnych praktykach - podaje  Journal of the American Dental Association. Ten nowy trend z pewnością wpłynie na kształt amerykańskiej stomatologii.

Malejąca liczba prywatnych placówek nie wiąże się z jedną grupą wiekową, stąd nie można tej zmiany przypisać większemu udziałowi młodych lekarzy na rynku pracy, czy większej liczbie kobiet, informuje Health Policy Institute. Eksperci z tej instytucji wskazują jako główną przyczynę raczej konieczność łączenia działań klinicznych i marketingowych przez praktykującego dentystę.

Porzucenie myśli o posiadaniu prywatnej praktyki, pozwala stomatologowi uwolnić się od obowiązku myślenia np. o marketingu i pozwala skoncentrować się na opiece nad pacjentami i doskonaleniu umiejętności medycznych.

- Zarządzenie praktyką stomatologiczną, to zagadnienia, których absolwenci stomatologii nie czują najlepiej. Środowisko funkcjonowania gabinetu (jako przedsiębiorstwa) jest coraz trudniejsze, piszą autorzy artykułu opublikowanego w czasopiśmie JADA.

Gdy opieka zdrowotna staje się coraz bardziej wielozawodowa, dentyści koncentrują się na leczeniu zostawiając realizowanie pozostałych zadań przedstawicielom innych specjalności.

Więcej: drbicuspid.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH