PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Śląskie: kto może liczyć na 85 proc. dotacji na rozwój infrastruktury zdrowotnej

ms
15-11-2016, 09:38
Śląskie: kto może liczyć na 85 proc. dotacji na rozwój infrastruktury zdrowotnej Dotacje dla placówek leczniczych, można je mieć (foto: pixabay)
Dotacje dla placówek leczniczych - do połowy grudnia 2016 r. Można składać wnioski w ramach konkursu: Działanie 10.1 Infrastruktura ochrony zdrowia RPO województwa śląskiego.

W naborze tym przeznaczono na projekty ponad 254 mln zł, oczywiście na te, które spełniają warunki formalne i merytoryczne. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85 proc. wydatków kwalifikowanych.

Program jest ciekawą propozycją dla wszystkich placówek medycznych, które działają w ramach NFZ, gdyż jednym z kryteriów jest funkcjonowanie w obszarze publicznym.

Kryterium – spełnianie warunków Policy Paper 2014-2020
 „Policy paper dla ochrony zdrowia na lata 2014-2020 " to dokument, który reguluje na jakie cele może być przeznaczona dotacja.

Dofinansowanie można przeznaczyć na projekty, których celem jest przywrócenie zdrowia i dostęp do opieki medycznej.

Wspierane będą m.in. projekty polegające na:
- przeprowadzeniu niezbędnych, z punktu widzenia udzielania świadczeń zdrowotnych, prac remontowo – budowlanych, w tym w zakresie dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych;
- wyposażeniu w sprzęt medyczny;
- rozwiązaniach w zakresie IT (oprogramowanie, sprzęt).

W ramach tego konkursu nie będzie wymagana innowacyjność, która ma podstawowe znaczenie w projektach prywatnych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest świadczenie usług w ramach publicznej ochrony zdrowia.

Szczegóły pozyskiwania dotacji z UE
DentalWay
www.dentalway.pl   
biuro@dentalway.pl
tel. 733 203 682

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
DentalWay   środki unijne dla stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH