PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

See You in Poznań – najważniejsze wydarzenie stomatologiczne na świecie

ms
10-09-2015, 17:24
See You in Poznań – najważniejsze wydarzenie stomatologiczne na świecie See You in Poznan
Z poczucia przynależności do światowej czołówki, z chęci doskonalenia zawodowego lub ze zwykłej ciekawości – każdy powód jest dobry, aby wziąć udział w Dorocznym Światowym Kongresie Stomatologicznym FDI, który w dniach 7–10 września 2016 r. odbędzie się w Poznaniu. Rejestracja uczestników rozpocznie się 3 listopada 2015 r.

FDI (World Dental Federation) to największa organizacja stomatologiczna na świecie. Reprezentuje ponad milion dentystów z całego świata, zrzesza około 200 stowarzyszeń i towarzystw naukowych ze 130 krajów. Kongres FDI (FDI Annual World Dental Congress), którego Polska będzie gospodarzem po raz pierwszy w historii, to prestiżowa konferencja z udziałem wybitnych ekspertów z kraju i zagranicy, połączona z międzynarodową wystawą sprzętu i materiałów oraz debatą nad kierunkami światowej polityki stomatologicznej.

Organizatorami wydarzenia są Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Naczelna Izba Lekarska. Wydarzenie przygotowuje także firma Exactus, która od 25 lat jest organizatorem Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, gospodarz przyszłorocznego Kongresu.

- Przez cztery dni Polska będzie światową stolicą stomatologii. To szansa nie tylko dla rodzimej nauki, ale również myśli technologicznej – podkreśla prof. Bartłomiej W. Loster, prezydent Kongresu FDI w Poznaniu i szef Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

W ostatnich latach gospodarzami Kongresu były: Indie, Turcja, Chiny, Meksyk, Brazylia czy Singapur. Organizatorzy spodziewają się, że w 2016 r. do Poznania przyjedzie ponad 12 tys. uczestników, z czego duża część – z całego świata.

Prestiż na wyciągniecie dłoni
- To, co wydarzy się w Poznaniu, będzie wyjątkowe. Będzie można zobaczyć i posłuchać wykładowców znanych z literatury fachowej, w niezwykle bogatym programie, którego na krajowych konferencjach nie można stworzyć – zauważa prof. Honorata Shaw, Główny Koordynator Kongresu, wiceprezydent PTS.

W Poznaniu obecni będą najwybitniejsi specjaliści ze wszystkich dziedzin stomatologii, wśród nich - postaci znane, lubiane, nietuzinkowe.

- Podczas Kongresu będziemy podkreślać, że jama ustna jest integralną częścią organizmu i bramą otwierającą drogę do dalszych struktur ustroju. Eksperci będą udowadniać, że przyczyna wielu groźnych chorób ogólnoustrojowych może tkwić w stanach patologicznych istniejących w jamie ustnej – tłumaczy prof. Marzena Dominiak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu.

Silnym atutem Kongresu FDI w Poznaniu będzie różnorodna część warsztatowa.

Zdrowie jamy ustnej na ustach parlamentarzystów
Kongres nierozerwalnie łączy się z obradami Światowego Parlamentu FDI. Podczas licznych spotkań i debat kreowana jest międzynarodowa polityka w zakresie zdrowia jamy ustnej. Polskę podczas prac Parlamentu będę reprezentowali delegaci z PTS oraz Naczelnej Izby Lekarskiej.

- NIL jest uprawniona do delegowania trzech przedstawicieli na Zgromadzenie Ogólne FDI z prawem do głosowania i jednego doradcy/obserwatora, natomiast PTS jednego delegata i jednego obserwatora - mówi lek. dent. Anna Lella, prezydent elekt European Regional Organization of FDI (ERO-FDI).

POLECAMY W SERWISACH