PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Są pożyczki dla stomatologów na niski procent

ms
25-03-2016, 08:46
Są pożyczki dla stomatologów na niski procent Niskooprocentowane pożyczki dla właścicieli gabinetów dentystycznych (foto: pixabay)
Trwa nabór wniosków o unijne dotacje w świętokrzyskim, a za chwilę taka możliwość pojawi się na Lubelszczyźnie.

Za nami nabory wniosków w województwach: śląskim, dolnośląskim i wielkopolskim.

Wsparcie dotacyjne jest atrakcyjne; jednak często urzędy stawiają przed wnioskodawcami wymagania, które są dla niektórych gabinetów dentystycznych trudne do spełnienia, w zasadzie aplikowanie o te pieniądze mija się  z celem.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zainteresowanie się niskooprocentowanymi pożyczkami m.in. w ramach „Inicjatywy Jeremie”. Zalet takiego rozwiązania jest bardzo dużo.

Po pierwsze. Pożyczki udzielane są na ok. 1 - 2 proc. w skali roku (nie ma żadnych ukrytych dodatkowych opłat lub ubezpieczeń). Spłatę zobowiązań rozpisano na okres do 7 lat. Pierwszy rok  może być okresem karencji.

Po drugie. Wysokość pożyczki wynosi od kilku tys. zł do nawet 1 mln zł. Oczywiście wymagana jest zdolność kredytowa oraz odpowiednie zabezpieczenie np. w postaci sprzętu, który kupujemy.

Po trzecie. W przeciwieństwie do tradycyjnych dofinansowań, za niskooprocentowaną pożyczkę możemy poza zakupem środków trwałych (takich jak fotele stomatologiczne, radiowizjografia, mikroskopy) przeprowadzić remont lub budowę placówki. Pieniądze przeznaczyć można także na zakup nieruchomości, a nawet kupno samochodu. Za te środki nie możemy natomiast opłacić wynagrodzeń pracowników, materiałów, szkoleń i bieżących kosztów działalności.

Po czwarte. Zaletą niskooprocentowanych pożyczek jest krótki czas rozpatrzenia wniosku (ok. miesiąca). W urzędach środki przeznaczone na pożyczki zarezerwowane są zazwyczaj od początku roku do jesieni.

Głównymi kryteriami przyznania pożyczki jest odpowiednie zabezpieczenie środków i przygotowany biznesplan. Niskooprocentowane pożyczki mogą być jedyną możliwością sięgnięcia po dotacje w obecnym budżecie. Dotyczy to w szczególności gabinetów z takich województw jak: lubuskie, pomorskie, podlaskie, podkarpackie – tam gdzie podmioty z branży medycznej wykluczone są ze wsparcia lub obowiązkowe jest wdrożenie współpracy z uczelnią medyczną.

Konsultacje i pozyskiwanie dotacji:
biuro@dentalway.pl
tel. 733 203 682

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH