PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rynek implantów stomatologicznych szybko rośnie

smn
13-07-2016, 12:53
Rynek implantów stomatologicznych szybko rośnie Implanty zawojują świat ?
Wartość światowego rynku implantów przekroczy w 2020 r. 4,4 mld USD. Według analityków firmy Technavio wielkość ta zależy od czterech czynników, jakich?

Technavio wymienia: zwiększającą się populację osób bezzębnych, coraz częstsze stosowanie technologii CAD/CAM, coraz mocniejszą pozycję EBD (evidence-based dentistry) w praktyce stomatologicznej oraz zwiększające się zapotrzebowanie na usługi stomatologiczne.

W 2012 r. 24 proc. światowej populacji 65-latków była bezzębna, to efekt procesu starzenia się, próchnicy, paradontozy i innych chorób dziąseł. Urazy miały jedynie nieznaczny (kilkuprocentowy) wpływ na ten stan. Co więcej 60-90 proc. dzieci i prawie 100 proc. osób dorosłych miało próchnicę.

- Postępy technologiczne prowadzą do nowych procedur, oferowanych w usługach stomatologicznych, a które minimalizują inwazyjne zabiegi, pomagają we wczesnej diagnostyce próchnicy przy wykorzystaniu narzędzi laserowych oraz skutkują  skutecznym leczeniem paradontozy – mówi Barath Palada z Technavio. – Ten postęp spowoduje wzrost liczby pacjentów w gabinetach dentystycznych, co z kolei doprowadzi do wzrostu rynku implantów – dodaje B. Palada. 

Dodatkowo postępy technologii CAD/CAM pomogą w udoskonaleniu implantów - lepszym indywidualnym dostosowaniu ich do budowy jamy ustnej i jeszcze bardziej precyzyjnego umieszczania w szczęce podczas mniej inwazyjnych procedur. W efekcie pacjenci będą coraz częściej decydować się na leczenie implantologiczne.

Jednocześnie dentyści przyjmują ścisłą kontrolę i standardy działania, pomagające oceniać nowe produkty i technologie, a także tworzą mocne dane kliniczne, które przekładają się na ujednolicenie protokołów postępowania implantologicznego.

Wszechstronne analizy badań naukowych pomagają dentystom w codziennej pracy, a także przekładają się na obniżanie cen ich usług. Na implanty stać coraz więcej osób. Zwiększa się bezpieczeństwo i skuteczność leczenia implantologicznego – podaje raport Technavio.

Jego autorzy przytaczają jeszcze dane Centers for Disease Control and Prevention (CDC), według których 47 proc. dorosłych w wieku 30 lat i starszych choruje na jakąś formę paradontozy, zaś 30 proc. osób w przedziale wieku 65-75 lat nie ma ani jednego naturalnego zęba. Coraz lepiej poznane związki między zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem ogólnym stwarzają pole dla prywatnych i rządowych organizacji do tworzenia inicjatyw promujących świadomość znaczenia zdrowia jamy ustnej.

Także Światowa Organizacja Zdrowia tworzy zalecenia skutecznej kontroli ryzyka chorób jamy ustnej oraz prowadzenia projektów mających na celu profilaktykę stomatologiczną. WHO stale pracuje z rządami państw na całym świecie nad wprowadzeniem programów fluoryzacji i zapewnienia wsparcia technicznego, które pomoże zintegrować programy leczenia stomatologicznego z systemami opieki zdrowotnej

Wszystkie te działania oddziałują na rynek implantów – podsumowuje Barath Palada.

Wiecej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implanty_stomatologiczne   koszt  

POLECAMY W SERWISACH