PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rynek implantologiczny: Ameryka Północna w górę, Europa w odwrocie

ŁS
09-07-2014, 08:46
Rynek implantologiczny: Ameryka Północna w górę, Europa w odwrocie Implanty: będzie wyższa sprzedaż w Ameryce Północnej, niższa w Europie
Wartość rynku implantologicznego w 2022 roku osiągnie 4,2 miliardów dolarów – przekonują eksperci Decision Resources Group. Jednocześnie podkreślają odwrotne kierunki rozwoju na różnych kontynentach.

DRG przekonuje, że wartość rynku implantologicznego stale będzie umacniać się w Ameryce Północnej, natomiast wolniejszy rozwój w najbliższych latach czeka Europę.

Za rozwojem rynku stoją tradycyjnie: starzenie się społeczeństwa, a co za tym idzie - wzrost liczby osób z dużym odsetkiem bezzębia. Stale zwiększać będzie się także liczba specjalistów oferujących usługi implantologiczne. DRG przewiduje zwiększenie zapotrzebowania na tanie implanty.

Według innego raportu, zaprezentowanego przez GDI Research w 2013 roku wynika, że wartość globalnego rynku implantów stomatologicznych podwoi wartość w ciągu najbliższych sześciu lat.

Zdaniem analityków z GBI, rynek implantów dentystycznych do 2018 r. zachowa 10 proc. wzrost w skali roku i osiągnie wartość 6,6 mld dolarów.
Według GBI liderami wzrostu wartości rynku implantów stomatologicznych będą takie kraje jak: Chiny, Indie i Brazylia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH