PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

RPO zrzuci się na remont Kliniki Centrum Stomatologii UM w Lublinie

js
01-02-2016, 08:32
RPO zrzuci się na remont Kliniki Centrum Stomatologii UM w Lublinie SCK UM przy ul. Lubartowskiej 58 (źródło: Google Maps)
Sejm uchwalił budżet na 2016 r. Wśród poprawek, zgłoszonych przez PiS, była i ta, aby zaoszczędzić na funkcjonowaniu Rzecznika Praw Obywatelskich, a pieniądze przeznaczyć m.in. na remont Kliniki Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Jaka miałyby to być kwota? Dokładnie nie wiadomo. To okaże się po ostatecznym podziale zaoszczędzonych złotówek, gdyż SCK byłoby jednym z trzech beneficjentów decyzji posłów. Konkurencyjnymi inwestycjami są: dofinansowanie CBOS oraz remont drogi i ronda im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radomiu. Mówi się także o zwiększeniu kwoty rezerwy ogólnej. 

Wysokość obniżenia finansowania RPO wyniosłaby 5,3 mln zł (wcześniej budżet ten został już zmniejszony o 4,6 mln zł). 

Przypomnijmy, że Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (mieszczące się przy ul. Karmelickiej 7 oraz Lubartowskiej 58) jest placówką świadczącą pełny zakres usług stomatologicznych.

Ostatnio infoDENT24.pl pisał, że SCK UM przy ul. Lubartowskiej 58 rozpoczęło przyjmowanie pacjentów niepełnosprawnych. W Centrum wiele zabiegów wykonywanych jest w znieczuleniu ogólnym.

Informację tę jedna z naszych Czytelniczek skomentowała tak:
a kto wie, że tam są tylko schody, nie ma windy dla niepełnosprawnych, są trzy piętra i na ostatnim brak ogrzewania?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH