PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Referencje - najskuteczniejszy sposób na pacjentów "pierwszorazowych"

smn
23-11-2017, 09:00
Referencje - najskuteczniejszy sposób na pacjentów Dobra opinia to najlepszy sposób zdobywania nowych pacjentów (fot. pixabay)
Siła rekomendacji świetnie sprawdza się w stomatologii. Żadna inna strategia zdobywania pacjentów nie jest równie skuteczna, radzi Jay Geier założyciel Scheduling Institute, firmy prowadzącej szkolenia dla dentystów w Stanach Zjednoczonych.

Referencje to najskuteczniejsza i najtańsza metoda zdobywania pacjentów. W gruncie rzeczy właśnie referencje powinny co roku przyciągnąć do 60 proc. pierwszorazowych pacjentów. 

Zdobywanie referencji nie powinno być trudne, w końcu dentysta zapewnia swoim pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. W zamian może oczekiwać, że pacjent sam z siebie poinformuje o tym rodzinę i znajomych. Niestety tak prosto to nie działa. 

Prośba o referencje kluczem do sukcesu

Nikt nie lubi prosić o przysługę jaką jest udzielenie referencji. Czy to obraźliwe? Czy natarczywe? Ani jedno ani drugie, jeśli właściwie przeprowadzone.

Kiedy jest więc najlepszy moment, by to zrobić? Po pierwsze zaraz na początku pierwszej wizyty. Pytanie jak pacjent do tego gabinetu trafił, jest dobrą okazją, by zaznaczyć, że cenisz  polecanie cię innym, jako formę uznania dla jakości świadczonych usług.

Kolejny dobry moment jest przy końcu wizyty. Na przykład pracownik przyjmujący należność za świadczenie może zapytać o to, czy pacjent jest zadowolony z przebiegu wizyty. Po odpowiedzi powinno paść kolejne pytanie:
Czy coś moglibyśmy zmienić, by dzisiejsza wizyta była przyjemniejsza?
Tu w odpowiedzi można się spodziewać komplementu i  jest to dobry moment, by prosić o polecanie dentysty innym pacjentom.

Osoby, które w ten sposób trafią do gabinetu będą ufały lekarzowi i łatwiej zaakceptują leczenie. Warto więc spróbować zdobyć takich pacjentów. Wystarczy zacząć ćwiczyć dialog w praktyce, radzi Jay Geier.

Więcej: drbicuspid.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH