PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ranking zawodów: dentyści rządzą

ms
09-02-2018, 12:02
Ranking zawodów: dentyści rządzą Dentysta zawodem perspektywicznym
W rankingu stu najbardziej perspektywicznych zawodów drugie miejsce zajmuje dentysta (za programistą). To powód do dumy i satysfakcji, jest jednak małe ale… ranking nazywa się 100 Best Jobs i dotyczy sytuacji w USA.

Na liście 100 Best Jobs (2018) autorstwa U.S. News & World Report sześć zawodów związanych jest ze stomatologią. Srebrny medal (tuż za programistami) przyznano dentystom. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze ortodonta (5 miejsce) i chirurg stomatologiczny (8 pozycja). To oni mogą pochwalić się najwyższymi zarobkami (mediana 208 tys. USD rocznie). W tym zestawieniu wysoko plasują się również protetyk (16) i higienistka stomatologiczna (17).

Warto zauważyć, że branża medyczna zdominowała 100 Best Jobs, gdyż jej reprezentanci obsadzili połowę ze stu stanowisk, jakie znajdują się na liście.

Indeks najbardziej perspektywicznych zawodów powstał w oparciu o siedem wskaźników cząstkowych. Analizowano: medianę zarobków, poziom bezrobocia w zawodzie, dziesięcioletni indeks wzrostu zarobków (procentowo i nominalnie), wielkość perspektywicznego zapotrzebowania na specjalistów w danej dziedzinie, poziom stresu w zawodzie oraz możliwość zachowania równowagi pomiędzy obowiązkami zawodowymi, a życiem osobistym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH