PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Radom: chcesz mieć gabinet w szkole? Płać miesięcznie 395 zł

ms
19-06-2015, 10:02
Radom: chcesz mieć gabinet w szkole? Płać miesięcznie 395 zł Ile za wynajęcie gabinetu stomatologicznego (foto: sxc.hu)
Rzeczywistość, jak zwykle różni się od deklaracji. Nie o takie powroty do szkół dentystów lekarzy chodziło premier Ewie Kopacz, o których wspomniała w expose.

Premier Ewa Kopacz chciała powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół. W Radomiu wspominają o expose szefowej Rady Ministrów i ogłaszają chęć wynajęcia chętnemu dentyście szkolnego gabinetu właśnie.

Póki co jednego - w Zespole Szkół Elektronicznych. Sęk w tym, że wszystko odbywać się ma na komercyjnych zasadach. Lekarz dentysta, jeśli chce to wynajmie gabinet za minimum 395 zł miesięcznie. Później wszystko ma odbywać się także na zasadach komercyjnych. Jeśli rodzice zechcą, będą mogli posłać swoje dzieci do stomatologa, ale oczywiście tylko wtedy, gdy za usługę zapłacą. Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych poszukuje chętnego do wynajęcia gabinetu stomatologicznego, bo dotychczasowy najemca zrezygnował, jak można domniemywać, z niezbyt atrakcyjnego układu pozostawania w bliskim otoczeniu szkolnej młodzieży.

Czy znajdzie się następca? Należy wątpić zważywszy, że dyrekcja ZSzE liczy na darmowe przeglądy stomatologiczne młodzieży w zamian na przykład za możliwość rozdania uczniom ulotek promujących usługi realizowane w szkolnym (z nazwy) gabinecie.

Powrót gabinetów do szkół w Radomiu nie wygląda najlepiej, zresztą jak i w innych regionach kraju. Tak naprawdę nikt, oprócz nielicznych polityków, takiego powrotu nie oczekuje.

Żadna to zachęta dla dentystów, że szkoły będą mogły włączać fundusze z wynajmu gabinetów do własnego budżetu. Na nic więcej nie można liczyć.

- Nie ma przepisów, które mówiłyby o tym, że gabinety stomatologiczne przy szkołach znów mają zacząć funkcjonować – komentuje całe zamieszanie wokół expose premier Ewy Kopacz Anna Ostrowska, dyrektorka wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu.

I tak zostanie. 

Więcej: radom.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH