PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PTS Olsztyn uczy jak uzyskać fundusze na szkolenia z UE

ŁS
17-10-2014, 15:01
PTS Olsztyn uczy jak uzyskać fundusze na szkolenia z UE Dzięki inicjatywie PTS Olsztyn w bezpłatnych szkoleniach udział wzięło 37 lekarzy dentystów (fot. Fotolia/PTWP)
O pieniądzach dla stomatologów z Unii Europejskiej krążą legendy. Jedni przekonują, że ich nie ma, inni udowadniają, że są na wyciągniecie ręki. Dzięki inicjatywie olsztyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w bezpłatnych szkoleniach z zakresu m.in. z endodoncji czy okluzji, udział wzięło 37 lekarzy dentystów z 35 firm.

Pomysł na wykorzystanie unijnych środków pojawił się w 2013 roku. Ideą było pozyskanie funduszy na szkolenia dla lekarzy dentystów z regionu. W napisaniu wniosku pomogli specjaliści z Biura Inwestycyjnego PROGRES Anna Bielska, kilka miesięcy później można było już ogłosić listę szkoleń.

- W sumie udało nam się uzyskać prawie 450 tys. złotych. Dzięki nim można było zorganizować cykl 12 szkoleń, których prowadzącymi byli wybitni praktycy - mówi lek. dent. Izabela Denisiuk, zastępca skarbnika PTS Olsztyn, inicjatorka pomysłu.

W szkoleniach wzięło udział 37 lekarzy, ale chętnych przybywało. Nic dziwnego, wartość każdego szkolenia wyceniono na 3 tys. złotych i więcej. Wśród prelegentów wyłącznie znane nazwiska: Violetta Szycik, Małgorzata i Jan Pietruscy, Maciej Kuźmiński. Jeszcze w tym samym roku podjęto próbę powtórzenia tego sukcesu, zgłosiło się ponad 80 osób, jednak budżet przewidziany na ten rok został wyczerpany, co uniemożliwiło uzyskanie funduszy.

- Chwalimy się tym sukcesem, żeby pokazać, że nawet organizacje nieposiadające osobowości prawnej mogą, z odpowiednią pomocą starać się o środki z Unii Europejskiej dla swoich członków - mówi Izabela Denisiuk.

Szkolenia z endodoncji, okluzji, periodontologii czy implantoprotetyki to nie jedynyny sukces PTS Olsztyn. Obecnie realizowany jest cykl szkoleń higienistek i asystentek stomatologicznych podnoszący kwalifikacje zawodowe z dużym naciskiem na kompetencje miękkie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH