• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przychodzi pacjent do dentysty po…paragon

en
22-03-2016, 08:17
Przychodzi pacjent do dentysty po…paragon Paragon u dentysty (foto: pixabay)
Ministerstwo Finansów nawołuje pacjentów do odbierania paragonów za leczenie odbyte w gabinecie dentystycznym i przypomina, że kwity wystawione przed końcem marca 2016 r., wezmą udział w Narodowej Loterii Paragonowej. Losowanie nagród odbędzie się w połowie kwietnia.

Jak już powszechnie wiadomo: dla świadczeniodawców - do wylosowania są tablety, dla świadczeniobiorców - samochody.

W powszechnej opinii pokutuje stereotyp lekarza i lekarza dentysty, który unika dawania paragonów, a tym samym płacenia podatków. Pisze o tym na stronie Gdańskiej Okręgowej Izby Lekarskiej publicystka Małgorzata Solecka.

Okazuje się jednak, że ta niepochlebna opinia o lekarzach nie jest poparta żadnymi miarodajnymi badaniami rynku usług medycznych. Tymczasem opinia publiczna wrzuca lekarza i lekarza dentystę do jednego worka z: kosmetyczką, fryzjerem, czy kelnerem, którzy zwykli wystawiać paragony „umiarkowanie często”.

Są i paragonowi puryści. Jeden z kardiologów, po udzieleniu pomocy pasażerowi na pokładzie samolotu LOT, wystawił przewoźnikowi fakturę. Czyn ten, zgodny z literą prawa, spotkał się ze społecznym odium.

Przypominamy, że poprawnie wystawiony paragon musi zawierać m.in. centralnie umieszczony napis - paragon fiskalny, NIP podatnika, nazwę firmy i jej adres, nazwę towaru lub usługi, cenę, numer unikatowy urządzenia oraz logo fiskalne.

Więcej: oilgdansk.pl

Czytaj także: 
Dlaczego także twój pacjent może zapytać o paragon
Ministerstwo Finansów: weź paragon także od dentysty
Paragon bez nadmiernych szczegółów
Dentysta wystawia paragon: z jakimi skrótami?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH