PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przetarg na szkolny gabinet nierozstrzygnięty. Problemem czynsz czy duchy przeszłości?

szaft
16-06-2014, 11:26
Przetarg na szkolny gabinet nierozstrzygnięty. Problemem czynsz czy duchy przeszłości? Przetarg na szkolny gabinet nierozstrzygnięty. Problemem czynsz czy duchy przeszłości? (źródło: Fotolia/PTWP)
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy poinformowała, że przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu na usługi stomatologiczne został nierozstrzygnięty z powodu braku oferentów. Trudno stwierdzić, czy większy wpływ na brak zainteresowania stomatologów ma tysiączłotowy czynsz, konieczność wyposażenia placówki praktycznie od podstaw, czy echo współpracy byłego dentysty z dyrekcją szkoły.

Dentysty, który zdecyduje się na udzielanie świadczeń stomatologicznych w trzebnickiej placówce, dyrektor szkoły szuka od 17 kwietnia br. Stomatolog, który przez trzy lata leczył w niej zęby miejscowym dzieciom w 2013 roku zrezygnował ze współpracy. Dla wielu było to ogromne zaskoczenie ponieważ lek. dent. Rafał Marek był autorem i realizatorem programu pn. „Stomatologia dziecięca oraz stomatologia wieku rozwojowego na poziomie szkolnym na terenie gminy Trzebnica". Gabinet był otwarty trzy razy w tygodniu, czasami także w soboty, posiadał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia do stycznia 2015 roku. Ze współpracy zadowolone były dzieci, stomatolog, o korzyściach ciepło wypowiadał się burmistrz Trzebnicy. Niespodziewanie Rafał Marek otrzymał pismo, w którym ustalono wysoki czynsz za wynajem gabinetu. Dentysta nie mógł przyjąć zaproponowanych warunków. Zaoferował nowe, ale dyrekcja nie podjęła negocjacji.

Za wynajem prawie 16 m.kw lokalu ustalono czynsz w wysokości 1000 złotych miesięcznie plus VAT.

W lokalu znajdują się: UNIT stomatologiczny OMS UNIT LINE ESSE, NSK szybkozłączka do turbiny, NSK turbina ze światłem S - MAX M 600 L, NSK Kątnica M 25 L 1:1 ze światłem. I tyle. Pozostałe koszty wyposażenia gabinetu ponosi wynajmujący.

Według warunków zakończonego przetargu, w przypadku ewentualnych kolizji projektowych wynikających z adaptacji lokalu, najemca przeniesie stosowne media na własny koszt, po dokonaniu przewidzianych prawem uzgodnień i uzyskaniu pozwoleń.

SP 3 oferuje potencjalnemu najemcy umowę najmu lokalu na okres 3 lat.

Na razie dyrekcja szkoły nie ponowiła ogłoszenia o konkursie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
przetarg   dentysta w szkole   czynsz  

POLECAMY W SERWISACH