• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przemysław Uliasz (PRIMA-DENT): wspierając sadowników korzystamy wszyscy

ŁS
01-09-2014, 11:20
Przemysław Uliasz (PRIMA-DENT): wspierając sadowników korzystamy wszyscy Przemysław Uliasz: polski lekarz i polski pacjent wspólnie jedzący polskie jabłka na złość Putinowi - to buduje wspólnotę (fot. NZOZ Prima-Dent)
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRIMA-DENT w Warszawie dołączył do akcji wspierającej polskich sadowników. - Jabłka, którymi częstujemy w naszych gabinetach pochodzą wprost od sadownika, który nie może ich sprzedać. Dziennie pacjenci zjadają ich 80 kg. Łącznie planujemy ich rozdać aż dwie tony. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Każdy, kto uważa, że Unia Europejska dobrze postępuje, sankcje nałożone na Rosję są słuszne, a inwazja na Ukrainę jest bezprecedensowa i niedopuszczalna, powinien wspierać władzę podobnymi działaniami - mówi lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik sieci gabinetów.

infoDENT24.pl: Dlaczego PRIMA-DENT zdecydował się wesprzeć polskich sadowników? Na ile jest to gest solidarności, a na ile próba poszerzenia marketingowych/wizerunkowych działań sieci placówek?

Lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik NZOZ PRIMA-DENT: Mamy szczęście należeć do najbogatszej unii w dziejach świata - Unii Europejskiej. Pamiętamy jednak biedę i poniżające położenie Polaków z czasów PRL. Boimy się ich powrotu i ewentualnej wojny. Wspierając polskich sadowników protestujemy przeciwko sytuacji na Ukrainie, wzmacniając stanowisko Unii Europejskiej. Zwarta i jednolita postawa obywateli UE może powstrzymać wojnę. Liczę, że do akcji włączy się całe społeczeństwo, by agresor zobaczył po przeciwnej stronie silny
i zwarty naród, który wspiera swoje władze.
Z drugiej strony jako przedsiębiorca jestem uzależniony od kondycji polskiej gospodarki. Gdy jej zły stan odbije się na portfelach pacjentów, przestaną się leczyć. Wspierając polskich sadowników działam na własną korzyść.
Oczywiście jest to forma marketingu, ale w tym przypadku chodzi tak naprawdę o ekonomię. Chciałbym, by w każdym polskim gabinecie stomatologicznym - i nie tylko - rozdawano polskie jabłka.

infoDENT24.pl: Czy rozdawanie jakichkolwiek gratisów w gabinecie (przykładów na całym świecie jest wiele, niektórzy nawet częstują alkoholem) to pomysł, który może cementować więź pacjenta  z gabinetem?

Przemysław Uliasz: Tak, uważam, że to dobry pomysł. Sam lubię dostawać prezenty i dużą przyjemność sprawia mi ich dawanie. Pacjent, który zostawił określoną sumę pieniędzy w gabinecie jest miło zaskoczony, że dostaje podarunek. Ma to pozytywny wpływ na obie strony.
W tym konkretnym przypadku, reakcje obdarowywanych jabłkami osób są bardzo pozytywne i towarzyszą im zabawne komentarze. Pacjenci są zadowoleni z tego, że dostają prezent o wymiarze patriotycznym i dowcipnym, nie zwykły gadżet reklamowy. To buduję wspólnotę. Polski lekarz i polski pacjent wspólnie jedzący polskie jabłka na złość Putinowi.

infoDENT24.pl: Istnieją teorie, poparte naukowymi badaniami, że jedzenie jabłek może być niebezpieczne dla zębów. Podobno najbardziej szkodliwe jest powolne jedzenie jabłek. Owoce te mają wysoki poziom kwasowości, co niekorzystnie wpływa na szkliwo. Czy warto im wierzyć?

Przemysław Uliasz: Jedzenie jabłek nie jest szkodliwe dla zębów. Bardzo wskazane jest gryzienie twardych pokarmów, w szczególności owoców. Przy ich rozdrabnianiu wydzielają się duże ilości śliny, która oczyszcza zęby. Poza tym, ten wysiłek skutkuje wzmocnieniem żuchwy.

infoDENT24.pl: A czy mycie zębów zaraz po zjedzeniu jabłka to dobry pomysł?

Przemysław Uliasz: Nie, ponieważ szkliwo może być lekko osłabione kwasem z jabłka. Lepiej będzie odczekać pół godziny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH