PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prognoza: Rynek stomatologiczny dynamicznie wzrośnie

en
03-08-2016, 12:53
Prognoza: Rynek stomatologiczny dynamicznie wzrośnie Dobre perspektywy dla rynku sprzętu stomatologicznego (fot. pixabay)
Globalny rynek sprzętu stomatologicznego będzie rósł w tempie 4,9 proc. w okresie 2016 - 2021 i osiągnie wartość 7,52 mld USD, według portalu MarketsandMarkets.

Eksperci z MarketsandMarkets widzą przyczyny tego rozwoju w:
- szybko starzejącej się populacji;
- rosnącym popycie na stomatologię estetyczną;
- coraz bardziej powszechnej na świecie próchnicy i chorobach przyzębia.

Na potrzeby tej analizy podzielono rynek stomatologiczny na kilka segmentów: diagnostyczny, leczniczy i sprzętu ogólnego. Segment diagnostyczny obejmuje m.in. zewnątrz- i wewnątrzusny sprzęt radiologiczny, wyposażenie terapeutyczne to na przykład lasery dentystyczne, zaś w kategorii sprzętu ogólnego zawierają się kątnice, fotele, technologia CAD/CAM, a także piece stomatologiczne, czy systemy elektrochirurgiczne.

Sprzęt ogólny ma największy udział w światowym rynku, głównie z powodu rosnącej popularności technologii CAD/CAM, która uproszcza procedury, zwiększa komfort pacjenta, skraca czas leczenia.

MarketsandMarkets szacuje, że w najbliższym okresie właśnie ten segment rynku sprzętu dentystycznego najbardziej się zwiększy. Europa ma w nim obecnie największy udział, rosną tu znacznie wydatki państw na ochronę zdrowia, a także europejska populacja (najszybciej starzeje się).

W przyszłości to jednak region azjatycki ma największy potencjał z powodu rosnącego zapotrzebowania na leczenie stomatologiczne oraz ze względu na szybko rozwijającą się denturystykę.

Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH