PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Renata Górska moderatorem naukowej części Warsaw Dental Medica Show

ms
23-01-2018, 10:36
Prof. Renata Górska moderatorem naukowej części Warsaw Dental Medica Show Warsaw Dental Medica Show
Prof. dr hab. n. med. Renata Górska ma sprawować pieczę nad częścią merytoryczną kongresu naukowego, który będzie częścią Warsaw Dental Medica Show (6 – 8 września 2018 r. na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą).

Warsaw Dental Medica Show „oj będzie się działo”
Takiego przedsięwzięcia jak Warsaw Dental Medica Show jeszcze nie było w branży stomatologicznej. To oczywiste, bo we wrześniu 2018 r. przeprowadzona zostanie pierwsza edycja tej imprezy. Uwaga jednak, jeśli zaufać zapowiedziom organizatorów, to na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą, będziemy mieli do czynienia z wydarzeniem, które wiele zmieni na mapie cyklicznych imprez wystawienniczo – kongresowych, dedykowanych uwadze i to nie tylko lekarzy dentystów, ale także lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną.

Warsaw Dental Medica Show zagości od 6 do 8 września 2018 r. w hali wystawowej C o pow. 25 tys. mkw., dla zmotoryzowanych przygotowany jest parking na 15 tys. samochodów.

  O WDMS opowiada Tomasz Szypuła, prezes zarządu Ptak Warsaw Expo 

Formułę Warsaw Dental Medica Show tworzy pięć zagadnieniowych modułów: Nauka, Medycyna, Biznes, Relaks, Show. Faktem jest, że nie wszystkie z nich są tematycznie spójne, aczkolwiek organizatorzy imprezy zapowiadają, że goście nie zaznają dyskomfortu poznawczego. Wprost przeciwnie, odwiedzający Warsaw Dental Medica Show będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które doskonale definiują wzorzec aktywności lekarza dentysty: - człowieka żądnego wiedzy, - pełnego pasji, - realizującego najambitniejsze wyzwania zawodowe, - ale także z przekonaniem stawiającego sobie nietuzinkowe cele pozazawodowe.

Nauka z lotu Ptaka
Zgodnie z nazwą - Warsaw Dental Medica Show przygotowywane jest w formule show i to show dużego formatu. Zacznijmy jednak od aspektu, który jeśli mowa o zapierających dech w piersi przeżyciach, to raczej powinien kojarzyć się z przeżyciami intelektualnymi.

Wiemy już, że pieczę merytoryczną nad Kongresem Naukowym sprawować będzie prof. dr hab. n. med. Renata Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, członek Zarządu European Federation of Periodontology.

Funkcję przewodniczącego Rady Naukowej Kongresu pełnić ma dr hab. n. med. Jan Bartosz Kowalski.

Wśród wykładowców, którzy zapowiedzieli się z wykładami, oprócz już dwojga wymienionych, widnieją takie nazwiska jak:
prof. dr n. med. Giulio Rasperini,
prof. dr hab. n. med. Edward Franek,
prof. dr hab. n. med. Piotr Pruszczyk,
dr hab. n med. Ewa Monika Czochrowska,
dr hab. Paweł Plakwicz,
dr n. med. Marcin Aluchna,
dr n. med. Piotr Okoński,
dr n. med. Maciej Jagielak,
dr n. med. Bartosz Górski,
dr n. med. Stanisław Starościak,
dr n. med. Elżbieta Podgórska,
dr n. med. Monika Krzyczkowska Sendrowska,
dr n. med. Ewa Styk,
dr n. med. Janina Słobodzian Rakowska,
lek. dent. Magdalena Jaszczak Małkowska,
lek. dent. Wojciech Ryncarz,
dypl. hig. Anita Walczak.

    O kongresie naukowym opowiada dr n. med. Marcin Aluchna

Tematyka oczywiście odpowiada specjalizacjom reprezentowanym przez wykładowców. Będą zatem zagadnienia dotyczące:
- perspektyw terapii periodontologicznej XXI w.;
- recesji dziąseł w aspekcie leczenia ortodontycznego;
- współczesnych metod leczenia patologii kompleksu śluzówko – dziąsłowego;
- leczenia infekcji okołowszczepowych;
- zalet i wad chirurgii periodontologicznej;
- onkologii stomatologicznej;
- estetycznego potencjału stomatologii zachowawczej;
- linii styku stomatologii zachowawczej i periodontologii;
- licówek ceramicznych;
- chirurgii ortognatycznej.

Szacunkowy koszt uczestnictwa w pełnej wersji wydarzeń naukowych wyniesie ok. 900 zł.

Przedstawione listy to mniej więcej połowa wykładowców i zagadnień, które mają być omawiane podczas kongresu. Niedługo pojawić się ma tematyka dotycząca aspektów bliższych medycynie estetycznej. Jeśli już mowa o listach - jest jeszcze jedna.

   Jedna z sześciu hal Ptak Warsaw Expo o łącznej pow. 147 tys. mkw. 

Długa lista atrakcji
Ważne jest to, że wiedza, w formie: wykładów, szkoleń i warsztatów  będzie przekazywana, chociaż na wydzielonej powierzchni, to jednak w bliskim otoczeniu ofert prezentowanych przez wystawców. To oni właśnie będą zapraszani do czynnego udziału w imprezach towarzyszących, aby w atrakcyjnej oprawie konkursów, multimedialnych prezentacji, a nawet wydarzeń artystycznych informować targowych gości o tym co mają do zaprezentowania najatrakcyjniejszego.  

Ambicją pomysłodawców imprezy jest to, aby goście targowi mieli zapewnione atrakcje praktycznie non stop w trakcie trzech wystawowych dni. Organizatorom Warsaw Dental Medica Show szczególnie zależy na tym, aby w każdej godzinie trwania imprezy odbywały się (co ważne - pomiędzy stoiskami) precyzyjnie wyreżyserowane merytoryczne minishow.

Na utrudzonych uczestnictwem w kongresie naukowym lub zwiedzaniem wystawy czekać ma strefa relaksu z bogatą ofertą zaczynającą się od sal masażu, rehabilitacji i terapii manualnej, a kończącą się na strefie do gier zręcznościowych oraz boiskach przystosowanych do przeprowadzania zawodów sportowych. Lekarze i lekarze dentyści zapraszani będą do czynnego udziału w wydarzeniach sportowych, z tego powodu chętni powinni zabrać ze sobą odpowiednie stroje. Oczywiście organizatorzy dysponują toaletami pozwalającymi na niekrępujące odświeżenie się po wysiłku fizycznym.

Na terenie całej wystawy zaplanowano kilka stref restauracyjnych, gdzie goście targowi będą mogli skorzystać z posiłków i przeprowadzić w niekrępującej atmosferze spotkania towarzyskie.

Osoby zwiedzające – o ile miałyby taką potrzebę - będą mogły pozostawić swoje dzieci pod opieką profesjonalnych opiekunów.

Ambicją pomysłodawców Warsaw Dental Medica Show jest to, aby goście targowi mieli zapewnione atrakcje praktycznie non stop w trakcie trzech wystawowych dni. 

   Hala C będzie tętniła życiem podczas Warsaw Dental Medica Show - zapewnia Nikodem Zygadło, zastępca dyrektora ds. rozwoju Ptak Warsaw Expo.

Cały czas podczas Warsaw Dental Medica Show funkcjonować ma strefa dóbr luksusowych z możliwościami degustacji, samplingu i testów. Wszystko po to, aby goście Ptak Warsaw Expo poczuli zawód w momencie zamykania hali targowej i chcieli do niej powrócić w każdym kolejnym dniu trzydniowej imprezy.

Czytaj także: Warsaw Dental Medica Show. Nie było? To będzie!

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH