PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Honorata Shaw: jak stać się naprawdę dobrym lekarzem dentystą

ms
20-03-2017, 19:36
Prof. Honorata Shaw: jak stać się naprawdę dobrym lekarzem dentystą prof. Honorata Shaw, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
Wiedza merytoryczna, chociażby ta najwyższej próby, nie wystarczy, aby być dobrym lekarzem dentystą. Uniwersytety medyczne zbyt małą wagę przywiązują do roli, jaką odgrywa w procesie leczenia umiejętna rozmowa z pacjentem – przekonuje w wypowiedzi dla infoDENT24.pl prof. Honorata Shaw, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Osoba zbywana, ignorowana, co gorsza karcona, siadając na fotelu dentystycznym, przeżywa dodatkowy stres. Można powiedzieć, że w takich warunkach kuriozalnie wizyta u dentysty ma negatywny wpływ na stan zdrowia pacjenta.

Pożądanych zachowań, i to niezależnie od osobowości dentysty, można się nauczyć. Właśnie nauczyć. Jak tego dokonać, skoro sami nauczyciele akademiccy nie zawsze są koncyliacyjni wobec studentów?

Oczywiście istnieją wyjątki. Znam dentystę, pracownika uniwersytetu medycznego, który przez wszystkich studentów wymieniany jest jako najlepszy nauczyciel. Cenią go nie tylko za wiedzę, ale za podejście do uczniów. Wiem, że traktuje on pacjentów po prostu bajecznie, jest uprzejmy, miły, zawsze wyjaśnia wszystko co robi. Osoby, które do niego trafiają nie chcą leczyć się już u innego dentysty. Mówią, że w trakcie wizyty nie tylko się nie boją, ale wręcz odpoczywają i nie chodzi tutaj o niebywałe umiejętności z zakresu stomatologii, przynajmniej nie tylko.

Tak, atmosfera czyni cuda i to z obopólną korzyścią, bo nic tak dobrze nie wróży rozwojowi praktyki dentystycznej, jak zachwycony, ufający „swojemu” dentyście pacjent.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Honorata Shaw  

POLECAMY W SERWISACH