PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pro publico bono z odłożonym efektem komercyjnym

jsz
05-06-2014, 08:02
Pro publico bono z odłożonym efektem komercyjnym Pro publico bono z odłożonym efektem komercyjnym (foto: sxc.hu)
W jakim celu lekarz dentysta poświęca wolny czas na udzielanie darmowych porad internautom, którzy na coraz liczniejszych forach tematycznych dzielą się niepokojem, często zaś frustracją, u podstaw których leży brak fachowej wiedzy o leczeniu i dbaniu o uzębienie?

Odpowiedź jest prosta. To jeden z najprostszych sposobów zaistnienia w internecie. Po pewnym czasie (liczonym bardziej w miesiącach, a nie w tygodniach) lekarz dentysta staje się osobą, na którą potencjalny pacjent, szukając pomocy stomatologicznej, natrafi najczęściej.

Do lekarzy takich należy m.in. Rafał Krzemiński, który współpracuje z jednym z portali traktujących o zdrowiu. Zapotrzebowanie na fachową informację wciąż nie jest zaspokojone w pełni. Co miesiąc Rafał Krzemiński udziela uczestnikom forum ok. 300 porad. Średnia dobowa jest imponująca, dziesięć wpisów to niemało, zważywszy że poradnictwo realizowane jest równolegle z codziennymi obowiązkami zawodowymi. Tych zaś moderatorom dyskusji o leczeniu zębów stopniowo przybywa.
Znaczący odsetek internautów zwraca się bezpośrednio do lekarza dentysty z podziękowaniami za cenne wskazówki. Udział ten kalkulowany jest na poziomie kilkunastu procent. Część z nich z pewnością trafi do gabinetu prowadzonego przez pomocnego specjalistę, znajomość z którym zawiązywana jest za pośrednictwem internetu.

Rafał Krzemiński: członek Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, należy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, forum międzynarodowego Roots oraz do The European Society of Endodontology.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
internet   OIL w Gdańsku   Rafał Krzemiński  

POLECAMY W SERWISACH