PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prezydium NRL niezmiennie o wyższe wynagrodzenia dla lekarzy i lekarzy dentystów

ms
08-08-2017, 07:40
Prezydium NRL niezmiennie o wyższe wynagrodzenia dla lekarzy i lekarzy dentystów O większe pieniądze dla lekarzy i lekarzy dentystów (foto: pixabay)
Prezydium NRL po raz kolejny apeluje o ustalenie wysokości minimalnego wynagrodzenia dla lekarza i lekarza dentysty bez specjalizacji oraz lekarza rezydenta na poziomie dwukrotnej średniej krajowej. Inni zarabiać powinni więcej.

Z kolei dla lekarza i lekarza dentysty z pierwszym stopniem specjalizacji - wynagrodzenie powinno wynosić 2,5-krotności średniej krajowej, a dla lekarza i lekarza dentysty ze specjalizacją - na poziomie trzykrotnej średniej krajowej.

Prezydium NRL zgłosiło także uwagi do projektu rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej.

Chodzi o to, że projekt rozporządzenia przewiduje jedynie podniesienie górnej granicy miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego w danej kategorii zaszeregowania. Tymczasem w związku z ustawą z 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne w podmiotach leczniczych (Dz. U. poz. 1473), która wejdzie w życie 16 sierpnia 2017 r., konieczne jest także podniesienie dolnej granicy miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego. Stawki te znacznie odbiegają od najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

Stanowisko Nr 46/17/P-VII z 7 sierpnia 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wynagrodzenia lekarzy dentystów   NRL  

POLECAMY W SERWISACH