PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pracodawcy RP: w 2015 r. bez przełomu w systemie ochrony zdrowia

PracodawcyRP/szaft
31-12-2014, 07:44
Pracodawcy RP: w 2015 r. bez przełomu w systemie ochrony zdrowia Nadal będziemy musieli czekać na takie rozwiązania jak dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne czy na dyskusję nad wprowadzeniem dopłat do leczenia (fot. Fotolia/PTWP)
Rok 2015 będzie bardzo ważny dla sektora ochrony zdrowia, jednak - zdaniem Pracodawców RP - nie należy się spodziewać w jego trakcie wprowadzania żadnych nowych zmian w systemie ochrony zdrowia, takich jak np. dopłaty do leczenia.

Zdaniem Pracodawców PR winę za prawdopodobny brak przełomowych zmian w sektorze zdrowia można zrzucić na dwie kampanie wyborcze, które odbędą się w 2015 r (wybory prezydenckie i samorządowe).

- Nadal więc będziemy musieli czekać na takie rozwiązania jak dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne czy na dyskusję nad wprowadzeniem dopłat do leczenia lub innych rozwiązań ograniczających popyt w sektorze ochrony zdrowia - czytamy w prognozie na przyszły rok.

Zdaniem autorów raportu pierwsza połowa 2015 r. może być czasem intensywnych przejęć w sektorze ochrony zdrowia, budowania sojuszów i łączenia się mniejszych - głównie prywatnych - szpitali. Takie działania mogą zwiększyć ich szansę na wygranie kontraktu i pozostanie w systemie. Długookresowe kontrakty będą także zapewniały stabilność dla inwestorów, którzy coraz chętniej będą lokowali pieniądze w tym sektorze. Można założyć, że długie kontrakty spowodują również wzrost zainteresowania modelem PPP.

Więcej: pracodawcyrp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH