• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Powiat Zgorzelec: hołubią gabinet stomatologiczny w szkole

ws
10-03-2016, 13:48
Powiat Zgorzelec: hołubią gabinet stomatologiczny w szkole Gabinet w szkole w Sulikowie (źródło: gmina Sulików)
Władze powiatu zgorzeleckiego hołubią gabinet stomatologiczny, dlatego że usytuowany jest w szkole i że to jedyna taka placówka na terenie powiatu.

Dzieci, uczęszczające do Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im Jana Pawłą II w Sulikowie, mają ponownie możliwość bezpłatnego korzystania z opieki dentystycznej. Ponownie, bo na początku 2016 r. zdarzyła się przerwa w jego funkcjonowaniu, spowodowana – najogólniej rzecz ujmując – kwestiami organizacyjnymi. Szkolny gabinet utworzony został w 2014 r.

Wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem gabinetu ponosi gmina Sulików.

Koszt jednego dnia pracy gabinetu  to 450 zł, pod warunkiem, że zostanie przyjętych 6-7 uczniów. Środki jakie posiada szkoła pozwalają na prace gabinetu przez dni w tygodniu. Jeszcze w maju 2015 r. dyrekcja  szkoły chciała podjąć działania, mające na celu funkcjonowanie gabinetu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oczywiście nie wszystkim podoba się to co istnieje. Miejscowa ludność komentuje, że to typowo wizerunkowa działalność władz powiatu i że pieniądze powinny pochodzić z NFZ, a nie z kasy gminy Sulików.

Więcej: zinfo.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH