PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Postaw na rodzinny gabinet dentystyczny... ale rozważnie

smn
31-05-2016, 10:51
Postaw na rodzinny gabinet dentystyczny... ale rozważnie Rodzinny gabinet wymaga strategii (fot. pixabay)
Radość z obecności w twoim gabinecie dziecka, które właśnie skończyło stomatologię może być krótkotrwała. Problemom mogą zaradzić długofalowe planowanie i dobra komunikacja. Dzisiejsi absolwenci mają inne pomysły na pracę i inne umiejętności niż ich rodzice, gdy kończyli studia.

Plusy
Sam fakt współpracowania z własnym dzieckiem  jest bardzo pozytywny. Świadczy dobrze o praktyce – oznacza że rozwija się i potrzebuje nowych rąk do pracy. Dowodzi także, że syn czy córka, wybierając ten sam zawód, wysoko ocenia swojego rodzica. Oczywiście forma takiej współpracy jest mocno ograniczona przepisami.

Znane są zdolności dzieci do stawiania ocen. Jeśli rodzice w domu narzekają na pracowników, pacjentów i nieopłacalność gabinetu, mogą skutecznie zniechęcić dziecko do pójścia w ich ślady.

Jakie ryzyko
Przed podjęciem decyzji lepiej odpowiedzieć sobie na parę pytań. Czy rzeczywiście praktyka jest wystarczająco duża dla dentysty rodzica i dentysty dziecka? Rodzic może wykonywać zawód od 20-30 lat i właśnie osiągnąć poziom zysków, który pozwala mu nieco zwolnić. Jaki jest aktualny zysk, czy pracy jest tyle, że gabinet nie przyjmuje nowych pacjentów? Jaka część z zysków może być dzielona?

Starszy dentysta może być zaledwie po pięćdziesiątce i mieć nadal perspektywy na aktywną pracę. Jeśli nie ma nadmiaru pacjentów, to jak długo młodszy stomatolog będzie usatysfakcjonowany robieniem małych zabiegów w nadzieją, że praktyka się rozrośnie?

Komunikacja jest kluczem do sukcesu. Początek studiów syna, czy córki to właśnie czas na poważną dyskusję o współpracy. Kilka spraw trzeba rozważyć i przedsięwziąć konkretne kroki. Właściciel praktyki nie może czekać z rozwojem gabinetu na zakończenie studiów dziecka, te działania muszą się zacząć wraz z ich początkiem.

Jakie typy leczenia są obecnie dostępne dla pacjentów? Jakie nowe umiejętności można zdobyć w ciągu najbliższych lat, by zapewnić gabinetowi nowych pacjentów? Może nadszedł czas na wejście w implantologię, czy nauczenia się nowych technik protetycznych?

Pora też na komputeryzację. Młodzi ludzie są bardziej zaawansowani w komunikacji cyfrowej. Najwyższy czas na uaktualnienie strony internetowej, zoptymalizowanie jej pod wyszukiwarki. Czas na pełną komputeryzację pracy placówki.

Rozbudowa, powiększanie lokalu w oczekiwaniu na nową siłę jest dość ryzykowna.
Jeśli dziecko zmieni decyzję, to rodzic zostanie z potężnym kredytem, ale bez pomocy. Bezpieczniejsze jest poszerzenie zakresu usług stomatologicznych. 

Jak widać nie brakuje spraw, które należy przemyśleć i wiele trzeba ustalić podczas rodzinnych narad. Błędne rozwiązania mogą zniszczyć bliskość w rodzinie.

Więcej: dentistryiq.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH