• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pomorskie - europejskim centrum usług stomatologicznych

js
22-07-2015, 13:02
Pomorskie - europejskim centrum usług stomatologicznych Gdańsk stolicą europejskiej stomatologii? (foto: pixabay)
Bałtycki Klaster Turystyki Zdrowotnej zaplanował na listopad i grudzień Dent – Days Weekend Smile - spotkanie z pacjentami (polskimi i z zagranicy) zainteresowanymi nowoczesnymi technikami leczenia stomatologicznego. Akces w imprezie można zgłosić do 23 lipca.

- Partnerami projektu będą kliniki, gabinety dentystyczne, ale też firmy oferujące usługi m.in.: noclegowe, gastronomiczne, rozrywkowe - informuje dr Jacek Olszewski - Strzyżowski z Bałtyckiego Klastra Turystyki Zdrowotnej. Ambicją BKTZ jest przekształcenie Pomorskiego w prężny ośrodek stomatologiczny znany w całej Europie.

Autorzy tej inicjatywy przypominają, że na Politechnice Gdańskiej trwają prace nad nową technologią wytwarzania podbudów pod korony dentystyczne. Zamiast powszechnie stosowanego stopu kobalt - chrom, naukowcy wprowadzają biostop tytanu. To materiał, którym w najbliższym czasie będą mogli być leczeni pacjenci zapraszani do gabinetów stomatologicznych integrowanych m.in. w ramach Dent – Days Weekend Smile (terminy: 06-08.11 oraz 04-06.12. 2015).

Jest to projekt skierowany zwłaszcza do turysty zagranicznego (z takich rynków jak: niemiecki, szwedzki, brytyjski, rosyjski), ale także krajowego.

Zakłada się, że podmioty które wezmą udział w projekcie, udzielają turystom specjalnych rabatów i zniżek (do 30 proc.) na swoje oferty (zabiegowe, noclegowe, kulinarne, rozrywkowe itp.). 

Więcej: baltyckiklaster.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH