PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Polska Organizacja Turystyczna: jesteśmy za denturystyką

kan
08-11-2017, 08:49
Polska Organizacja Turystyczna: jesteśmy za denturystyką Mocna pozycja polskiej stomatologii w branży turystyki prozdrowotnej (fot. pixabay)
Łączenie wypoczynku z leczeniem to trend ogólnoświatowy, dlatego POT wspiera polskich przedsiębiorców zajmujących się branżą prozdrowotną. Usługi stomatologiczne to na razie główny medyczny "produkt eksportowy".

Jak mówił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej dr Robert Andrzejczyk w Programie Trzecim Polskiej Radia, turystyka prozdrowotna rozwija się dynamicznie z roku na rok. Stąd współpraca POT z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Ma ona na celu promocję na wybranych rynkach zagranicznych polskich małych i średnich firm z sektora usług prozdrowotnych.

- POT jest organizacją rządową, której głównym zadaniem jest promocja Polski jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Proszę pamiętać, że turystyka to gałąź polskiej gospodarki, odpowiadająca za 6 proc. PKB. POT jest m.in. realizatorem branżowego programu promocji dla sektora usług prozdrowotnych, wspierająca gospodarkę w oparciu o polskie marki produktowe - wyjaśniał dr Andrzejczyk

Odbywa się to głównie na targach zagranicznych. W przyszłym roku POT będzie uczestniczyła w targach odbywających się w dziewięciu krajach. Na każdych z nich znajduje się polskie stanowisko, razem ze stoiskiem polskiej marki turystyki prozdrowotnej. Największym powodzeniem cieszą się usługi stomatologiczne. 

Więcej: pot.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
denturystyka   usługi specjalistyczne   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH