PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poldent w całości w rękach rodziny Niedźwiedzkich

ms
09-01-2017, 11:24
Poldent w całości w rękach rodziny Niedźwiedzkich Poldent rodziny Niedźwiedzkich (źródło: Poldent)
Poldent spółka z o.o. przypomniała, że w 2017 r. wchodzi jako firma rdzennie polska, w całości należąca do rodziny Niedźwiedzkich.

- Przejęcie pełnej odpowiedzialności za spółkę jest naturalnym zjawiskiem w interesach i z naszego punktu widzenia logiczną konsekwencją ponad 26 lat pracy włożonej w rozwój firmy, którą od jej zarania traktowaliśmy jako rodzinne przedsięwzięcie – mówi Marek Niedźwiedzki, współwłaściciel i prezes zarządu spółki.

- Z dotychczasowym partnerem, firmą Sendoline AB ze Szwecji pozostajemy w przyjacielskich stosunkach – dodaje Małgorzata Nowak-Niedźwiedzka, współwłaściciel i wiceprezes zarządu Poldent.

- W warstwie czysto produkcyjnej odkupienie udziałów nie zmienia niczego, ponieważ od ponad 20 lat cała produkcja, tak na potrzeby rynków zagranicznych jak i polskiego, prowadzona jest wyłącznie w Polsce w oparciu o naszą technologię – mówi Czesław Niedźwiedzki, współwłaściciel i członek zarządu spółki.

- W firmie działają już od wielu lat nasze dorosłe dzieci, które stopniowo przejmują coraz więcej obowiązków od pokolenia założycieli, co tylko umacnia rodzinny charakter spółki; wykupując udziały partnera szwedzkiego przejęliśmy ster rządów w spółce wyłącznie w polskie ręce, przy okazji znacznie upraszczając proces podejmowania decyzji  – dodaje Marek Niedźwiedzki.

Spółka powstała w 1990 r. jako polsko-szwedzkie joint venture z udziałem skandynawskiego partnera branżowego i przez ostatnie 26 lat stale rozwijała zarówno produkcję jak i sprzedaż produktów na potrzeby stomatologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Poldent  

POLECAMY W SERWISACH