PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Płatność elektroniczna a okazjonalne świadczenie usług stomatologicznych

ms
18-12-2017, 10:26
Płatność elektroniczna a okazjonalne świadczenie usług stomatologicznych Karty płatnicze u dentysty (foto: pixabay)
Nie ma uzasadnienia, aby lekarze i lekarze dentyści, realizujący usługi medyczne w niewielkiej skali, mieli obowiązek posiadania urządzenia umożliwiającego realizowanie przez pacjentów płatności w formie elektronicznej – twierdzi NRL.

Usługi świadczone przez lekarzy i lekarzy dentystów są objęte – niezależnie od wysokości obrotu - obowiązkiem prowadzenia ewidencji obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących – przypomina NRL.

W tej sytuacji wprowadzenie bezwzględnego obowiązku przyjmowania płatności przy pomocy instrumentów płatniczych w formie elektronicznej jest nieuzasadnione. Taki wymóg powinien być wprowadzony dopiero od osiągnięcia pewnego pułapu przychodów z tytułu sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej – uważa NRL.

Projekt ustawy w obecnym kształcie może doprowadzić do sytuacji, w której koszt umożliwienia dokonania płatności za pomocą instrumentów płatniczych, może być nieproporcjonalnie wysoki w stosunku do przychodu, jaki osiąga praktyka lekarska – twierdzi NRL.

Stanowisko nr 26/17/VI

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   kasy fiskalne   terminale płatnicze  

POLECAMY W SERWISACH