• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pierwszy w Polsce gabinet stomatologiczny w stylu hygge

ms
02-02-2017, 10:03
Pierwszy w Polsce gabinet stomatologiczny w stylu hygge Dentim Clinic uruchomiono w katowickim Silesia City Center (foto: Dentim Clinic)
W koncepcji architektonicznej gabinetu stomatologicznego Dentim Clinic, który uruchomiono w katowickim Silesia City Center, zastosowano po raz pierwszy w Polsce duńską filozofię budowy szczęścia, komfortu i przytulności.

We wnętrzu Dentim Clinic zamiast surowej medycznej bieli dominują kolory ziemi i naturalne drewno na ścianach, a także szkło.  Tradycyjną poczekalnię zastąpił hyggekrog, czyli "wygodny kąt", który wypełniono fotelami o różnych kształtach i olbrzymim regałem z książkami dla dzieci i dorosłych.

Nie ma w gabinecie także tradycyjnej recepcji, jest za to co-workingowa bryła w kształcie koniczyny.

Zgodnie z założeniami hygge, Dentim Clinic zrezygnował także z drażniącego światła na rzecz przytłumionego oświetlenia i punktowych doświetleń. Nie zabrakło także charakterystycznych dla hygge faktur m.in. drewna i grubej tkaniny.

Za projekt architektoniczny wnętrza odpowiadał Marek Słaboń ze Stodoły Projektowej.

Wykorzystanie hygge ma ważny cel psychologiczny. - Wiele osób wciąż ma negatywne skojarzenia ze stomatologią i medycznymi wnętrzami. Gabinetem w Silesii postanowiliśmy przełamać tę konwencję. Wykorzystując elementy hygge stworzyliśmy gabinet, który ma się kojarzyć ze spokojem, relaksem i bezstresową atmosferą, elementami jakich nie spotkamy u dentysty - mówi Arkadiusz Buziewicz, współwłaściciel Dentim Clinic w Katowicach.

Mająca 120 mkw. placówka mieści w sumie trzy pomieszczenia gabinetowe, nowoczesną pracownię diagnostyczną oraz poczekalnię.

- Nowym elementem będzie intensywna działalność edukacyjna placówki, skierowana w dużej mierze do rodziców i najmłodszych mieszkańców regionu. W ramach tej działalność planujemy m.in. realizację specjalnych programów propagujących profilaktykę oraz bezstresowe podejście do leczenia - zapowiada Buziewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Dentim Clinic  

POLECAMY W SERWISACH