PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pieniądze – najważniejsze na start

infoDENT24.pl
18-12-2014, 08:20
Pieniądze – najważniejsze na start Młodzi dentyści uważają, że rozwój własnego gabinetu byłby stabilniejszy również jeżeli udałoby się upowszechnić wśród pacjentów wiedzę na temat profilaktyki jamy ustnej (fot. Fotolia/PTWP)
W badaniu ankietowym „Trudne początki, czyli dentyści na progu kariery”, zorganizowanym przez infoDENT24.pl, PTSS oraz BAD, padło pytanie, o to, jakie czynniki mogłyby sprawić, aby rozwój własnej praktyki był stabilniejszy, szczególnie na początku kariery zawodowej.

85,2 proc. respondentów wskazało na zapewnienie dogodnego finansowania w pierwszym etapie działalności.

Młodzi dentyści uważają, że rozwój własnego gabinetu byłby stabilniejszy również jeżeli udałoby się upowszechnić wśród pacjentów wiedzę na temat profilaktyki jamy ustnej. Zgadza się z tym 81,6 proc. badanych, w tym 45,7 proc. zgadza się zdecydowanie.

Dla rozpoczynającego pracę zawodową przedsiębiorcy-- dentysty korzystne byłoby wprowadzenie systemu ulg podatkowych dla osób leczących zęby prywatnie (79,9 proc. wskazań), a także zwiększenie finansowania koszyka świadczeń zdrowotnych z zakresu stomatologii (72,7 proc).

78,6 proc. ankietowanych wyraziło opinię, że rozwój własnej praktyki byłby stabilniejszy gdyby ograniczyć liczbę wkraczających w zawód lekarzy dentystów. 55 proc. uznało, że pomogłoby w tym ograniczenie prawa do zakładania gabinetów tylko do praktykujących dentystów z prawem wykonywania zawodu.

Co ciekawe liczba przeciwników (58,1 proc.) wprowadzenia administracyjnych limitów w liczbie uruchamianych praktyk w zależności od liczby mieszkańców na danym terenie jest większa niż liczba zwolenników tego pomysłu (41,9 proc.).

Czytaj więcej: Młodzi dentyści 2014: jest nas zbyt dużo, chcemy stażu i szerszego dostępu do specjalizacji (wyniki badania)

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH