PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

PARP: projekt stomatologiczny przegrał w finale

07-03-2013, 00:03
Narodowy Program Przedsiębiorczości: projekt stomatologiczny przegrał w finale
Narodowy Program Przedsiębiorczości: projekt stomatologiczny przegrał w finale
Poznaliśmy laureatów konkursu Narodowego Programu Przedsiębiorczości zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Zwyciężył autor pomysłu na platformę tłumaczeń językowych, ale warto wspomnieć, że w finałowej dziesiątce znalazł się projekt Piotra Cieśli, który przedstawił biznesplan uruchomienia kliniki leczenia przyczyn i skutków chorób przyzębia oraz innych przypadłości stomatologicznych przy pomocy zespołu lekarzy dentystów oraz endokrynologa

.

Udział w konkursie Piotra Cieśli udowadnia, że zaistnieniem na rynku usług stomatologicznych zainteresowane są również osoby bez wykształcenia dentystycznego. Piotr Cieśla jest bowiem 28-letnim absolwentem Politechniki Łódzkiej na kierunku Automatyka i Robotyka w ramach wydziału Elektrycznego. W krótkiej notce biograficznej autora projektu trudno doszukiwać się związków ze stomatologią choć trudno uwierzyć, że pomysł powstał bez konsultacji z osobami funkcjonującymi w branży.

- Moim pomysłem na biznes, jest założenie kliniki stomatologiczno-endokrynologicznej (leczenie hormonalne) o profilu periodontologicznym (leczenia paradontozy), jednak kładącą nacisk na całościowe traktowanie zdrowia pacjenta. Stan jamy ustnej, oprócz wskazania do leczenia stomatologicznego, niesie wstępną informacją na temat ogólnego zdrowia organizmu, np. o obecności przewlekłych infekcji, zaburzeń hormonalnych oraz metabolicznych, zwłaszcza w zakresie gospodarki wapniowej. Lekarz endokrynolog, współpracujący na miejscu, zleci odpowiednie badania na podstawie wywiadu swojego i stomatologa. Następnie, w oparciu o wyniki badań, opracuje kurację hormonalną oraz wdroży pozostałe leczenie, które pozwoli zlikwidować przyczyny zachwiania zdrowia pacjenta. Lekarz stomatolog, natomiast, zadba o usunięcie skutków choroby, w zakresie narządu żucia i przywrócenie komfortu życia leczonej osoby uzasadniał swój projekt przed PARP projekt Piotra Cieśla.

Projekt kliniki stomatologiczno-endokrynologicznej nie zyskał ostatecznego uznania jury konkursu, pomimo to, autor nie rezygnuje z jego realizacji. W PARP nie uzyskaliśmy informacji czy projekt miał błędy merytoryczne oraz czy był oceniany przez specjalistów z zakresu stomatologii.

***

Konkurs Narodowego Programu Przedsiębiorczości, skierowany do młodych osób (18 29 lat) wystartował 19 listopada 2012 roku. Pierwszym etapem był test z wiedzy o przedsiębiorczości. Następnie 100 osób, które otrzymały najwięcej punktów złożyło biznesplany. Do finału jury wybrało 10 najlepszych pomysłów. Ich autorzy wzięli udział w prezentacjach przed ekspertami. Zwycięzca otrzymał nagrodę wysokości 60 tys. zł, a dwie kolejne najlepiej ocenione osoby wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH