PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjenci mogą już płacić telefonem

17-10-2012, 04:40
Pacjenci mogą już płacić telefonem (źródło:pixmac.pl)
Pacjenci mogą już płacić telefonem (źródło:pixmac.pl)
Zgodnie z zapowiedziami, w Polsce od wczoraj można płacić komórką tak jak zwykłą kartą zbliżeniową. Start nowej usługi ogłosiły mBank i Orange, ale już mówi się, że za kilka dni podobną możliwość swoim klientom zapewni T-mobile. Płatności smartfonami za usługi stomatologiczne mogą więc szybko stać się standardem

Idea zbliżeniowego, czyli ekspresowego regulowania należności kartami płatniczymi, jest bezpośrednio dedykowana niewielkim płatnościom, przeważnie do 50 złotych.  Podobnie ma być z płaceniem telefonem komórkowym, należy jednak pamiętać, że nie ogranicza to klienta do zapłacenia w ten sposób za droższą usługę czy produkt. Różnica polega na tym, że będzie musiał potwierdzić transakcję kodem PIN.

- Nie ma żadnych przeszkód, aby pacjent zapłacił za usługę stomatologiczną telefonem komórkowym. Transakcje ogranicza jedynie wysokość środków na jego koncie. Wprawdzie taka forma płatności mija się z zamysłem ekspresowych zakupów jednak biorąc pod uwagę szybką aklimatyzację trendów technologicznych w kraju, właściciele klinik medycznych powinni być na to przygotowani wyjaśniał infoDENT24.pl, Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy Grupy BRE Banku.

Jako pierwsi start nowej usługi Orange Cash, ogłosiły mBank i Orange. W jej ramach operator sprzedaje aparaty telefoniczne wraz z kartą SIM, na której zainstalowana jest karta przedpłacona mBanku. Na razie dostępnych jest 9 modeli telefonów, wszystkie z górnej półki cenowej. Smartfony mają wbudowany moduł NFC, który umożliwia płacenie poprzez zbliżenie aparatu do terminalu.

Orange liiczy, że w tym roku sprzeda w sumie 40 tys. telefonów z funkcją płatniczą, nie tylko we współpracy z mBankiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   terminale płatnicze   płatności   Wydarzenia   Finanse  

POLECAMY W SERWISACH