PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjenci lepiej będą myć zęby w najbliższej pięciolatce!

en
14-03-2018, 13:07
Pacjenci lepiej będą myć zęby w najbliższej pięciolatce! Zanosi się na wzrost rynku na produkty higieny jamy ustnej (fot. pixabay)
Według badania agencji Research and Markets światowy rynek środków higieny jamy ustnej - szczoteczek, past do zębów i płynów do płukania ust będzie się stopniowo zwiększał. Średnia roczna stopa wzrostu wyniesie  w ciągu najbliższych lat 3.29 proc.

Według agencji Research and Markets będzie zwiększał się popyt na naturalne i organiczne produkty. Konsumenci coraz chętniej sięgają po środki nie zawierające syntetycznych składników, alternatywą dla nich są: olej kokosowy, mięta pieprzowa, zioła, sól morska i arnika.

Co więcej, a raczej przede wszystkim Agencja przewiduje także wzrost świadomości znaczenia zdrowia jamy ustnej. Najwyraźniej argumenty wskazujące na palenie papierosów, picie alkoholu, brak dobrych nawyków higienicznych i niezdrową dietę - zaczynają docierać do pacjentów i przekonywać ich, że to są właśnie największe czynniki ryzyka chorób stomatologicznych.

Na dynamikę tego rynku składa się też działanie producentów, którzy zabiegają, by ich produkty były widoczne na rynku, zwiększają ofertę i wielkość sprzedaży. Sprzedaż on-line odnotowuje stały wzrost, największym popytem w sklepach internetowych cieszą się elektryczne szczoteczki do zębów.

Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH