PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

OW NFZ w Poznaniu w sprawie obcinania kontraktów dentystom

smn
30-11-2016, 12:03
 OW NFZ w Poznaniu w sprawie obcinania kontraktów dentystom Kontrakty na 2016 r. po lupą NFZ (fot. pixabay)
Owszem obcinamy, ale tylko niektórym, pisze Wielkopolski OW NFZ w odpowiedzi na pismo WIL, w którym samorządowcy protestowali przeciwko propozycji zmniejszania limitów świadczeń na 2016 r. tym placówkom, które wykonały umowy za dotychczasowe miesiące w mniejszym wymiarze niż zakładano.

Fundusz informuje, że szczegółowo przyjrzał się realizowanym świadczeniom stomatologicznym we wszystkich zakresach. Cięcia przeprowadził tylko w tam, gdzie nie zrealizowano nawet 85 proc. umowy.

Co do propozycji samorządu dentystów, aby środki na stomatologię zatrzymać w regionie i przeznaczyć je dla tych podmiotów, które dla odmiany mają problemy ze zbyt niską wartością umowy i chciałyby jej zwiększenia, to NFZ uznał takie rozwiązanie za niepotrzebne. Ci świadczeniodawcy bowiem, którzy zrealizowali umowę na świadczenia ogólnostomatologiczne dzieci i młodzieży do 18 r. ż. powyżej zakontraktowanej kwoty, otrzymają przecież aneksy zwiększające wartość umowy z NFZ na 2016 r. Co więcej, od 1 września 2016 r. zwiększono wartość umów w podmiotach realizujących umowę powyżej 100 proc. oraz tych, które mogą prowadzić leczenie ortodontyczne dzieci i młodzieży. 

A wszystko to zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, które daje prawo każdej ze stron umowy do wnioskowania o zmianę warunków umowy w uzasadnionych przypadkach.

Więcej: wildent.org.pl

Czytaj także: OW NFZ w Poznaniu chce obcinać kontrakty dentystom?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH