PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ortodoncja: leczy się coraz więcej dorosłych

en
18-08-2016, 08:33
Ortodoncja: leczy się coraz więcej dorosłych Ortodoncja w coraz lepszej kondycji (fot. pixabay)
British Orthodontic Society (BOS) przeprowadziło sondaż wśród swoich członków. Okazuje się, że dwie trzecie z nich obserwuje duży wzrost popularności leczenia ortodontycznego wśród dorosłych pacjentów.

Jedna czwarta uczestników sondażu ma rocznie co najmniej 50 nowych pacjentów, z których większość to kobiety. A wśród nich 66 proc. jest wieku 26-40 lat, 22 proc. ma 41-55 lat i ponad 10 proc. to osoby w wieku 18-26 lat.

- Cieszymy się ze wzrostu zainteresowania leczeniem ortodontycznym – mówi Alison Murray, prezes BOS.  Wiele dorosłych osób, które przeszły przez takie leczenie ma większą wiarę we własny siły, a często także jakość ich życia znacznie się poprawia.

Z danych uzyskanych z podobnego sondażu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przez American Association of Orthodontists (AAO) wynika, że tylko w okresie 2012-2014 wzrost zainteresowania leczeniem ortodontycznym wśród dorosłych sięgnął 16% proc., co dało w sumie  1 mln 460 tys. pacjentów w wieku 18 lat i starszych. Według szacunków AAO, dorośli stanowią w USA i Kanadzie 27 proc. wszystkich pacjentów ortodontycznych.

- Dzieje się tak dzięki nowym technologiom i postępowi w  technice, wiele dorosłych osób jest pozytywnie zaskoczonych dzisiejszymi możliwościami ortodoncji – mówi Morris N. Poole, były prezes AAO. To powszechny mit, że ortodoncja jest przeznaczona wyłącznie dla nastolatków.

Inne badania dowodzą, że zakończenie leczenia często przynosi poprawę jakości w życiu zawodowym i prywatnym. Rośnie świadomość, że piękny uśmiech jest przepustką do sukcesu na każdym polu.

Na terenie USA i Kanady leczenie ortodontyczne ma przystępne ceny, a co więcej istnieje wiele możliwości opłacenia go. Część kosztów pokrywa ubezpieczenie. Mimo nie najlepszego okresu w gospodarce ludzie inwestują w swój wygląd, bez względu na wiek.

http: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pacjenci   ortodoncja  

POLECAMY W SERWISACH