PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Odezwa Ropczyc o wsparcie przy uruchamianiu gabinetów dentystycznych w szkołach

ms
06-11-2015, 10:41
Odezwa Ropczyc o wsparcie przy uruchamianiu gabinetów dentystycznych w szkołach Plan awaryjny w finansowaniu szkolnych gabinetów dentystycznych (foto: pixabay)
Samorząd Ropczyc chciał od NFZ 300 tys. zł na wyposażenie szkolnych gabinetów dentystycznych w tym mieście. Nie dostał nic, dlatego poszukuje współinwestorów do wyposażenia dwóch tego typu placówek w Zespole Szkół Nr 1 i 2.

Pełen wiary w słuszność podjętych działań, burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak spotkał się z Grażyną Hejdą, dyrektorką Podkarpackiego OW NFZ w Rzeszowie, przedkładając wniosek o dotację na wyposażenie gabinetów stomatologicznych w dwóch największych szkołach w mieście: w Zespole Szkół Nr 1 i 2.

Samorząd lokalny nie wyciąga ręce po pieniądze bez własnego zaangażowania w lepszą opiekę stomatologiczną nad uczniami. Od 1 września 2015 r. za pieniądze Ropczyc wdrożony został program profilaktycznego lakowania zębów trzonowych stałych u uczniów klas pierwszych i drugich szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest tamtejsza gmina. Ze środków gminy w Zespole Szkół Nr 2 zostaną wykonane konieczne prace remontowo — budowlane oraz podłączenia niezbędnych mediów.

W tej sytuacji władze Ropczyc zwróciły się do NFZ o wsparcie finansowe, w kwocie 300 tys. zł, na zakup sprzętu specjalistycznego głównie do gabinetu stomatologicznego w największej szkole (Nr 2) w Ropczycach, do której uczęszcza ponad 600 uczniów.

- Chcemy w tej szkole rozszerzyć obecnie wykonywane usługi stomatologiczne. Nasz wkład w realizację rozpoczętego programu profilaktycznego wynosi 150 tys. zł. Mając na uwadze potrzebę przywrócenia należytej opieki stomatologicznej w szkołach, proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby o wsparcie – tak pisał do szefowej OW NFZ w Rzeszowie burmistrz Ropczyc.

Oczywiście Grażyna Hejda nie mogła tej prośby spełnić, ze względu na obowiązujące ją przepisy, zadeklarowała jednak utworzenie programu wydatkowania środków na opiekę stomatologiczną dla dzieci, pod warunkiem utworzenia szkolnych gabinetów stomatologicznych.

W tej sytuacji samorząd Ropczyc w liście otwartym zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli z apelem o pomoc we współfinansowaniu powstawania szkolnych gabinetów dentystycznych w mieście.

Więcej: ropczyce.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH