PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Oczekiwania, aspiracje, obawy. Młody lekarz dentysta w ankietowym badaniu online infoDENT24.pl, PTSS i BAD

infoDENT24.pl
05-03-2014, 07:48
Oczekiwania, aspiracje, obawy. Młody lekarz dentysta w ankietowym badaniu online infoDENT24.pl, PTSS i BAD Oczekiwania, aspiracje, obawy. Młody lekarz dentysta w ankietowym badaniu online infoDENT24.pl, PTSS i BAD
Kreatywny, otwarty na wyzwania, egzekwujący swoje prawa, trzeźwo oceniający propozycje kontrahentów, upatrujący przyszłość w pracy w największych aglomeracjach i liczący na wysokie zyski – taki wizerunek młodego lekarza dentysty rysuje się z ankiety „Pierwszy krok w biznesie”, przeprowadzonej wspólnie przez portal infoDENT24.pl, Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii i Be Active Dentist.

 Własny gabinet dentystyczny: zdecydowanie i jak najszybciej

Jedno jest pewne. Z ankiety wynika, że prawie każdy lekarz dentysta, po uzyskaniu PWZ, będzie się starał uruchomić własną praktykę dentystyczną. Prawie, bo na każdych stu pytanych takich planów nie ma zaledwie siedem osób. Nie oznacza to jednak, że nawet ci mniej ekspansywni, w przyszłości nie zdecydują się na taki krok. Zdeterminowanych do szybkiego i samodzielnego działania jest zdecydowanie więcej. Co drugi pytany chciałby jak najszybciej przyjmować pacjentów we własnym gabinecie.

Pierwsza własna praktyka: gdzie?

Są dwa rodzaje miejsc, gdzie młodzi dentyści chcieliby uruchomić pierwszą praktykę stomatologiczną. Jeden to największe aglomeracje, np.: Wrocław 13,1 proc., Warszawa 9,6 proc., Poznań i Rzeszów po 5 proc., Kraków 4 proc., Katowice i Kielce po 3 proc. Drugie - to miejsca, z którymi związany jest młody medyk, głównie są to miejscowości rodzinne (15 proc.).
Pojedyncze osoby chciałyby rozpoczynać karierę zawodową z własnym gabinetem poza granicami Polski (USA, Szwecja, Norwegia).
Dla 11 proc. respondentów miejsce uruchomienia pierwszej praktyki jest wciąż zagadką.

Ankietowani: czyli kto

40 proc. uczestników ankiety legitymuje się PWZ. Powyżej 20 proc. ankietowanych to lekarze dentyści z co najmniej dwuletnim okresem funkcjonowania w zawodzie (nie licząc stażu). 48 proc. głosów oddali studenci co najmniej III roku. Tak więc można być pewnym, że wśród respondentów zdecydowana większość zna z autopsji realia funkcjonowania w branży medycznej. Udział w ankiecie wzięły 273 osoby.Pobierz PDF-a

POLECAMY W SERWISACH