• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL: udział lekarzy i lekarzy dentystów w nieodpłatnych szkoleniach bez podatku

smn
27-07-2017, 11:21
NRL: udział lekarzy i lekarzy dentystów w nieodpłatnych szkoleniach bez podatku NRL walczy z opodatkowaniem udziału w szkoleniach (fot. archiwum)
Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej jeszcze raz postuluje, aby od podatku dochodowego od osób fizycznych zwolnić świadczenia związane z udziałem w szkoleniach (organizowanych przez samorząd), w których uczestniczą lekarze i lekarze dentyści w ramach obowiązku doskonalenia zawodowego.

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zabrało głos w sprawie zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych świadczeń z tytułu uczestnictwa członków samorządu lekarskiego w nieodpłatnych szkoleniach organizowanych przez samorząd lekarski. Tak być powinno, bo lekarze, biorąc w nich udział, wypełniają ustawowy obowiązek doskonalenia zawodowego. W opinii samorządowców, zwolnienie z opodatkowania powinno obowiązywać bez względu na tematykę szkolenia.

Taką uwagę Prezydium NRL wzniosło do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Więcej: nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   podatek dochodowy  

POLECAMY W SERWISACH