PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL: podwyższenia składki członkowskiej nie będzie

rynekzdrowia.pl/jsz
30-06-2014, 08:21
NRL: podwyższenia składki członkowskiej nie będzie NRL: podwyższenia składki członkowskiej nie będzie (źródło: Fotolia/PTWP)
Naczelna Rada Lekarska na ostatnim posiedzeniu (27 czerwca 2014 r.) nie podjęła decyzji w sprawie podwyższenia składki członkowskiej na samorząd lekarski. W dalszym ciągu obowiązują opłaty ustalone w 2008 roku.

O braku podwyżki wysokości składki członkowskiej poinformowała portal rynekzdrowia.pl Katarzyna Strzałkowska rzecznik prasowy NRL.

Za podniesieniem składki dla lekarzy opowiadał się Konwent Prezesów samorządu lekarskiego. W projektowanym przez niego dokumencie proponowano składkę miesięczną w wysokości 60 zł, czyli o 20 zł wyższą niż lekarze płacą obecnie.

Składka w wysokości 40 złotych obowiązuje od 1 października 2008 roku. Wtedy to jej podwyższenie - o 10 zł - wnioskodawcy uzasadniali przede wszystkim koniecznością zwiększenia nakładów na kursy szkoleniowe (w kontekście obowiązku kształcenia doskonalącego) oraz potrzebą podwyższenia pomocy materialnej dla lekarzy emerytów oraz dzieci lekarzy pobierających naukę w szkołach średnich i na studiach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH