PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowoczesne materiały w gabinetach – powierzchnie

ms
19-04-2016, 07:41
Nowoczesne materiały w gabinetach – powierzchnie Recepcja wykonana z corianu
Rynek nasycony jest różnorodnymi materiałami wykończeniowymi, które mogą być stosowane w gabinetach stomatologicznych. Inwestor ma w czym wybierać, jednak od pewnego czasu królują płyty mineralno – akrylowe Staron, Corian czy Acren – opowiada o nich w rozmowie z infoDENT24.pl arch. Aleksandra Cyzman–Bukowska.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, podłoga oraz jej połączenie ze ścianami powinny być wykonane z materiałów umożliwiających ich mycie i dezynfekcję.

   Monolityczny blat z umywalką wykonany z corianu.

Warunek ten spełniają płyty mineralno–akrylowe Staron, Corian czy Acren. Jest to materiał o szczególnych właściwościach, który może zostać użyty w zasadzie w całej klinice stomatologicznej, niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia. Znajdzie on zastosowanie zarówno w recepcji - w formie blatów, na posadzce - ciągi komunikacyjne, ale przede wszystkich w gabinecie lub sterylizatorni.

  źródło: staron-europe.com

Powierzchnie wykonane z płyt mineralno–akrylowych są wyjątkowo trwałe, plamoodporne, a przy tym antypoślizgowe. Ich termoplastyczność sprawia, że zastosowanie tego materiału jest wszechstronne. Dzięki czemu możemy tworzyć różnorodne formy i kształty, a także osiągnąć idealną, bezspoinową powierzchnię.

  źródło: staron-europe.com

Powierzchnia tego materiału jest bezporowa (idealnie gładka), co sprawia, że jest on łatwy do czyszczenia i konserwacji. Posiada certyfikat LGA, który dotyczy właściwości higienicznych (odporność na bakterie i grzyby zgodna z europejską normą DIN EN ISO 846).

   źródło: staron-europe.com

To sprawia, że wnętrza kreowane w ten sposób, uzyskują efekt nieosiągalny za pomocą pozostałych materiałów wykończeniowych. Płyty można formować w dowolny kształt i grawerować na nich nawet najbardziej skomplikowane wzory.

arch. Aleksandra Cyzman–Bukowska
www.projektgabinetu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH