PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowoczesna rozdaje pieniądze rezydentom

ms
20-10-2017, 08:10
Nowoczesna rozdaje pieniądze rezydentom Pieniądze dla rezydentów od Nowoczesnej
– Nowoczesna składa projekt zmiany ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, w którym proponuje zapis podnoszący minimalne wynagrodzenie lekarzy rezydentów w 2018 r. do 5200 – 5300 zł. To dobry ruch, szkoda tylko, że propozycja wychodzi od siły politycznej, która za jej realizację nie odpowiada.

– Rząd nie podejmuje żadnych działań i nie szuka rozwiązania problemu lekarzy rezydentów, dlatego zaproponowaliśmy formę rozwiązania sporu – mówiła w Sejmie przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

– Przygotowany przez Nowoczesną projekt ustawy zakłada podniesienie minimalnego wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów z 0,7 proc. do 1,2 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku poprzednim. – Gdyby ustawa obowiązywała teraz to minimalne wynagrodzenie lekarza rezydenta wyniosłoby 4860 zł – dodaje Lubnauer.

– W przyszłym roku – według prognoz przeciętne miesięczne wynagrodzenie może wzrosnąć o 8 proc.– minimalna pensja lekarza rezydenta mogłaby wynieść 5200 – 5300 zł - tłumaczy posłanka.

Według posłanki Nowoczesnej, PiS uporczywie ignoruje, trwający protest głodowy i nie chce, żeby wzrosły nakłady na ochranę zdrowia i nie zgadza się na podniesienie pensji lekarzy rezydentów.

źródło:  nowoczesna.org

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH