PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Norwegowie leczą w Polsce zęby, a wracają z antybiotykoopornymi bakteriami!

ms
07-10-2016, 08:12
Norwegowie leczą w Polsce zęby, a wracają z antybiotykoopornymi bakteriami! Zniechęcają Norwegów do leczenia zębów w Polsce (foto: pixabay)
O konieczności uruchomienia kampanii informującej, że wizyta w polskich klinikach dentystycznych wiąże się z niebezpieczeństwem powrotu do kraju z bakteriami w organizmie, które są oporne na antybiotyki – informuje norweski minister zdrowia Bent Høie.

To reakcja na głos norweskich dentystów, którzy twierdzą, że Norwegowie wyjeżdżają do Polski nie zdając sobie sprawy z tego, że za granicą czyha na nich poważne niebezpieczeństwo – bakterie lekooporne. Niebezpieczeństwo to wynika ze zbyt niskich standardów panujących w polskich klinikach dentystycznych.

O co w tym dyskursie na prawdę chodzi? Wyjaśnia głos Kari Lise Eidjar z prywatnej kliniki w Oslo: Wiemy, że wiele osób wyjeżdża na zabiegi dentystyczne do innych krajów, aby zaoszczędzić. Wracają z takich podróży z bakteriami.

To na czym Norwegowie chcą zaoszczędzić - to oczywiście norwescy dentyści. Nic więc dziwnego, że ci protestują przeciwko turystyce dentystycznej.

Zdaniem Adama Bielawskiego z kliniki dentystycznej Dentineo, obawy norweskich lekarzy są absurdalne: turyści mają styczność z bakteriami wszędzie, nie tylko u lekarza. Podobnie wypowiada się doktor Ewelina Antoszewska z gabinetu Dental Travel.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Wiadomość: mojanorwegia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
konkurencja   turystyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH